Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Corel PHOTO-PAINT - Niemożliwy tekst do edycji

F-Głowy - 26 Wrzesień 2017, 23:28
Temat postu: Niemożliwy tekst do edycji
Czemu nie można edytować tekstu, który znajduje się w grupie?
Mam tekst, wrzuciłem go do grupy. I jak kliknę na ikonkę "A" by edytować tekst i kliknę nią na tekst to on "wybucha". To znaczy ucieka gdzieś poza kadr na samą górę dokumentu.
Dzieje się tak za każdym razem, co kliknięcie w tekst to on nie zostaje w miejscu tylko DZIWNIE pojawia się w zupełnie innym miejscu.

Nie wiem, wszystko mi się też burzy kiedy zgrupuje jakieś obiekty. Wystarczy że np. przesunę grupę obiektów w inne miejsce, dam potem CTRL+Z i zamiast cofnięcia operacji dostaje poburzoną grupę (wszystkie obiekty zmieniają swoje położenie, "rozsypują" się po pomoim projekcie). Co więcej, nie można już wtedy dać "dalej" ani "wstecz" bo wszystko pozostaje rozsypane.

Macie takie błędy u siebie?

restauro - 27 Wrzesień 2017, 14:30

U mnie działa
Shame - 27 Wrzesień 2017, 17:42

U mnie armaty. Ale też działają. To chyba Twój osobisty bug F.
F-Głowy - 27 Wrzesień 2017, 21:30

Może podesłałbym KONKRETNY plik projektu w którym to występuje? Mogę?
restauro - 27 Wrzesień 2017, 21:45

Zawsze możesz ,nawet powinieneś od tego zacząć.
F-Głowy - 30 Wrzesień 2017, 18:16

Plik do pobrania:
https://we.tl/sVIAw509uA

Instrukcja:
1. Otwórz projekt
2. zaznacz "grupę"
3. Przenieś ją w inne miejsce, np. w dół strony
4. Kliknij CTRL+Z (wstecz)
5. Patrz co się stanie, zburzy się zapewne!


No to zweryfikujemy dzięki Waszej uprzejmości :dances

restauro - 30 Wrzesień 2017, 18:40

Trochę się pobawiłem Twoim plikiem . W PP X7 Ctrl + Z czasem rzeczywiście się gubi .
Na szczęście wystarczy kliknąć w Menedżer obiektów , żeby odnaleźć i poprawić .

restauro - 1 Październik 2017, 10:14

Twój plik otworzyłem w CorelDraw , przeniosłem do PP i zapisałem .
Po otwarciu zachowuje się o wiele lepiej ,nic się nie dzieje. Podczas używania Ctrl + Z proponuję nie dotykać myszy ,zauważyłem że dziwnym trafem potrafi wydawałoby się tylko trzymana włączać jakieś opcje .

F-Głowy - 22 Październik 2017, 03:38

Dzięuję za wpis.
NIe rzumiem do końca tylko tej informacji z nietryzmaniem myszki.

Możesz doprecyzować o co chodzi?
No i skąd takie błędy się biorą?

restauro - 22 Październik 2017, 09:48

Myszka ? może to tylko moja bezprzewodowa myszka i klawiatura Rapoo 5G Wireless robi jakieś hopsiupy i nieproszona włącza nieznane mi opcje .
Skąd biorą się błędy ,trzeba chyba zapytać na forum Corela programistów, ewentualnie poszukać , czy nie ma jakiegoś info na ten temat .
https://community.coreldraw.com/talk/

F-Głowy - 28 Październik 2017, 22:10

No tak, Restauro. Ale to jesteś jedynym użytkownikiem, który ma po mnie błędy czy inni też mają?
restauro - 29 Październik 2017, 10:16

U mnie jeszcze na dodatek są jeszcze problemy z odświeżaniem ( brak uaktualnień sterowników do Win 10 ) Może to jest trop .Jak u Ciebie z systemem?
Cytat:
czy inni też mają?

Shame twierdzi ,że u niego jest OK .

Shame - 30 Październik 2017, 18:35

restauro napisał/a:
Shame twierdzi ,że u niego jest OK .


Potwierdzam. Sprawdziłem. Nie ma problemu. Ale ja mam X7 i 2017, a F ma X4 i X5. Może to poprawili? Ty restauro masz X4, obadaj ;-) Ale muszę też przyznać, że tworzyłem własny plik testowy, bo nie załapałem się na plik F-głowego (podrzuć jeszcze raz, to zobaczę na Twoim).

restauro - 31 Październik 2017, 09:09

Nie mam zainstalowanego X4 . Wyjąłem dysk z tą wersją ,coś mi zaczęły się gryźć Win 10 z Win7. Być może to również kwestia nieaktualnych sterowników do płyty głównej .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group