Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Szukam rysunku lub czcionki - Problem z fontem

kubart - 21 Marzec 2018, 16:19
Temat postu: Problem z fontem
Cześć, odkąd zrobiłem format i przywróciłem znów Corela do życia, mam problem z zamienianiem fontów na krzywe. Problem jest dopiero w takich w których literki nachodzą na siebie, wtedy upraszcza mi napis czyli wycina nachodzące na siebie elementy. Ktoś wie dlaczego się tak dzieje i jak "wrócić do normy" ?

Przykłąd literek "i" oraz "o"

Shame - 21 Marzec 2018, 17:37

To zazwyczaj wina fontu, a nie samego Corela, ale to musiałbyś sprawdzić na różnych fontach (polecam te profesjonalne, Myriad Pro czy Helvetica).

Jak chcesz tego uniknąć to albo zostaw zamianę na krzywe PDF'owi (niech zrobi to sam, podczas eksportu) lub rozgrupuj najpierw tekst, a potem zamieniaj (gdy masz zaznaczony właściwy tekst to zacznij naciskać CTRL+K aż do momentu gdy zostaną ci pojedyncze litery i na koniec wciśnij CTRL+Q).

kubart - 21 Marzec 2018, 18:07

Dzieje sie to samo na Arialu gdy zwężę odstępy. Twój pomysł ok, ale przed chwilą wpadłem aby zamieniać na tekst ozdobny, nie wiem jak to wyjdzie w druku.
Cysorz - 21 Marzec 2018, 21:08

To nie wina Corela, to wina źle zrobionych fontów. Obejście problemu:

Shame - 22 Marzec 2018, 14:13

kubart napisał/a:
to samo na Arialu


Ha-ha, miałeś co wybrać. Powiedziałem sprawdź dobry font ;-) Cysorz zobrazował to co ja ci napisałem - inaczej nie da rady.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group