Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

CorelDRAW - grafika wektorowa - CorelDraw SE 2019 - opinie

Mike2020 - 17 Marzec 2020, 19:12
Temat postu: CorelDraw SE 2019 - opinie
Cześć,

przymierzałem się właśnie do nabycia tej wersji, trafiłem jednak na kilka wątków tutaj na forum i chyba się nie zdecyduję jednak... Wynikła sprawa z brakiem funkcji "znajdź i zamień", pytanie i prośba do użytkowników wersji SE, czy możecie potwierdzić że tej funkcji nie ma?
Chciałem jeszcze dopytać użytkowników SE o jakieś inne mankamenty i minusy które dyskwalifikują wg was ten produkt, bardzo proszę o opinie. I jak jest ze stabilnością i szybkością działania na win10?

Pozdrawiam,
Maciek

Cysorz - 17 Marzec 2020, 22:55

Chwilę tylko korzystałem z 19-tki (GS trial) i jakoś nie mam wyrobionej opinie tak prawdę mówiąc - jakoś nic poza wodotryskami nie znalazłem.
ALE!!! Wersja SE to zazwyczaj bardzo okrojona wersja, brakuje masy praktycznych rzeczy - chociażby tych podstawowych, służących do drukowania - a to według mnie zupełnie dyskwalifikuje program.

W załączniku masz oficjalne porównanie wersji pełnej (GS) i okrojonej (SE), sam zdecyduj.
Nie ma w tym zestawieniu ujętych wielu ograniczeń, chociażby wstępnej impozycji czy obsługi makr.

Adie30 - 18 Marzec 2020, 08:39

Tak jak pisałem w innym wątku nie ma funkcji "znajdź i zamień". Wersja SE jest tylko 32 bitowa jeśli ma to dla kogoś znaczenie. Stabilność i szybkość jest ok. (na i7 4 gen., 16GB RAM nie narzekam).
Inne mankamenty - ciężko stwierdzić bo zależy co kto w Corelu robi i z jakich funkcji korzysta. Ja np. zauważyłem też różnice w działaniu narzędzia "łamana".
Generalnie wiedziałem, że program jest okrojony ale usunięcie z niego opcji "znajdź i zamień" to było duże zaskoczenie. gdybym to wiedział wcześniej to od razu zakupiłbym pełną wersje.

drawer - 18 Marzec 2020, 10:31

Dałem sobie czasu przeszukałem polecenia w dostosowaniu i faktycznie w wersji 64bitowej nie ma "znajdź i zamień". Kiedyś dla mnie było by to dyskwalifikujące tą wersję Corala dziś nie ma to dla mnie większego znaczenia poza tym na drugim kompie jest wersja X5.
Mike2020 - 19 Marzec 2020, 20:57

"Nie ma w tym zestawieniu ujętych wielu ograniczeń, chociażby wstępnej impozycji czy obsługi makr. "

W zestawieniu jest obsługa VBA i VSTA dla obu wersji... Czyli powinna być obsługa makr w wersji SE, możecie to potwierdzić ?
M.

Adie30 - 21 Marzec 2020, 01:00

Mike2020 napisał/a:
"Nie ma w tym zestawieniu ujętych wielu ograniczeń, chociażby wstępnej impozycji czy obsługi makr. "

W zestawieniu jest obsługa VBA i VSTA dla obu wersji... Czyli powinna być obsługa makr w wersji SE, możecie to potwierdzić ?
M.


Tak to wygląda u mnie.
Jedyne z czego zawsze korzystałem to SanM_CurveInfo.gms i jak widać w tym wypadku nie działa. Nie jestem na tyle w tym biegły żeby stwierdzić, że ta wersja jest za stara żeby nie działa w wersji SE ale z drugiej strony w pełnej wersji Corela działa normalnie.
Także w tym wypadku jest niezgodność z tym porównaniem wersji. Mam nadzieję, że będzie to kolejny argument w próbie zwrotu programu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group