Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

CorelDRAW - grafika wektorowa - Zdechł kolejny Corel X7 pod win7

doominus31 - 22 Lipiec 2020, 11:41
Temat postu: Zdechł kolejny Corel X7 pod win7
Witam.
Windows 7 64b

Od początku roku mam problemy. Najpierw poszedł eksport w X5 na której pracowałem lata.
Reinstalacja nic nie dawała.
Zrobiłem reinstalację systemu i dalej było to samo. Co dziwne X5 wywaliła się też na komputerze z XP który do sieci nie był podłączony. I nie da się jej już zainstalować.

Zainstalowałem demo x6 i padło po kilku chwilach. Przetestowałem kilka innych demek i siadłem w końcu na x7

Bez problemów działało aż do wczoraj przez prawie 2 miesiące.
Dziś nie mogę zapisywać nowych plików anie eksportować do Ai.
Działa za to druk do PDF.

Wywaliłem Avasta i robię reinstalację C X7
Stworzyłem nowego użytkownika w systemie.
Uruchamiam corela rysuję kwadrat eksport działa. Otwieram stary plik i eksport już przestaje działać.

Cysorz - 22 Lipiec 2020, 14:22

Wygląda na to, że przełącza Ci się w tryb "trial".
Nie masz co reklamować tego w Corelu - oleją Cię (ja już przez to przeszedłem).
Jeżeli instalujesz wszystko od nowa, to przy wyłączonym necie; zablokuj w firewallu wszystkie zewnętrzne procesy Corela - przede wszystkim PROTEXIS - i powinno być po sprawie...

doominus31 - 22 Lipiec 2020, 18:31

Już mnie olali pisałem do X5 i x7 :evil:

Jak to się blokuje? PROTEXIS

Jest jakieś narzędzie do wyczyszczenia plików po corelu?
Próbowałem ręcznie z tutoriala ale przy instalacji mam komunikat że jest inna wersja zainstalowana.

doominus31 - 22 Lipiec 2020, 19:42

Zainstalowałem ponownie.
Po usunięciu tego co mogłem w systemie. Od razu się włączył bez wołania o klucz i kod.
I nie działał.

Usunąłem go i zrobiłem przywróć system najwcześniej miałem kopie z 13.
Po uruchomieniu instalatora dałem chcę wypróbować produkt.
W trakcie uruchomienia pojawił się komunikat że mam 0 dni na testy.
Wybrałem opcję ze produkt kupiony. Wpisałem nr seryjny i kod + login do konta corela.
Przypisało mi już nie wiem którą kopię do konta...

I nie działa.

Jak sprawdzić status produktu?
Albo dokonać ponownej aktywacji bo nie ma tego w opcjach.

Cysorz - 22 Lipiec 2020, 20:25

Sprawdź: C:\Program Files\Common Files\Protexis\License Service - jeden plik "exe" i dwa "dll" - zablokuj im wszystkie połączenia zewnętrzne (ja używam bezpłatnego Comodo*).
Czyszczenie rób jakimś dedykowanym narzędziem, ::tutaj:: masz wiele tego typu darmowych programów - np. Glary Utilities, HDDCleaner, CCleaner, Wise Care itp. Możesz nawet pobrać i odpalić wszystkie - są one w wersji portable, więc nie zostawiają po sobie śmieci ani śladów.


* Na początku moduł firewalla trochę wkurza, bo pyta się dosłownie o każdy odpalany proces, ale jeżeli go już tego nauczysz, to program jest rewelacyjny w działaniu i obsłudze.

doominus31 - 22 Lipiec 2020, 21:19

Nie daje rady już z tym badziewiem.
Nie ma jakiego cracka do tego?

Odpaliłem CClenera na rejestr. Potem uruchomiłem X7 i udało się wyeksportować jeden element zanim zdechł.

Próbuję też ekspor przez inkspace co jest totalnie upierdliwe w porównaniu z czystym C.
I wychodzi na ploterze odwrócony i przeskalowany obraz. Dodatkowo nie na środku.


Który to jest moduł firewall?

Cysorz - 22 Lipiec 2020, 23:29

doominus31 napisał/a:
Który to jest moduł firewall?

Na początku trudno się połapać, później będzie z górki:


Tylko nie zakładaj, że to załatwi wszystkie problemy - to po prostu jeden ze sposobów, żeby obejść ich popieprzoną politykę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group