Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

CorelDRAW - grafika wektorowa - Gdzie jest Fit Object to Path w 2019 oraz ten sam kolor

doominus31 - 7 Luty 2021, 11:33
Temat postu: Gdzie jest Fit Object to Path w 2019 oraz ten sam kolor
Witam.

Nie mogę tej opcji znaleźć mam wersję PL.
Fit Object to Path .

Nowa rzecz a to samo prawie


Jak tu się zaznacza obiekty tego samego koloru?
Coś się przy imporcie z zewnątrz popsuło i na projekcie mam kilka odcieni czerwieni.

Chcę teraz pozaznaczać wszystkie krzywe tego samego koloru i nadać im domyślną czerwień.

Projektuje pod ploter więc używam "prostych" kolorów.

Powinno być
Edit / find and replace / find objects / find objects that match the currently selected object

lajosz - 7 Luty 2021, 21:57


doominus31 - 8 Luty 2021, 20:19

Nie mam tu tego.



Tutoriale wskazywały na opcje uruchom. Ale tu też tego nie ma, nawet jako płatny lub darmowy dodatek.

lajosz - 9 Luty 2021, 00:34

Nie mam pojęcia dlaczego u Ciebie tego nie ma, bo jak się rozglądnąłem po necie, to tego narzędzia (Fit Object to Path) można używać już od wersji 18, chociaż trzeba ściągać jako dodatek, natomiast w wersji 19 i wyżej jest to dodane jako default.

Nie piszesz o jaką wersję chodzi, bo sam numer wersji to jeszcze nie wszystko.

Jeśli u Ciebie tego nie ma, to przyczyny mogą być (moim zdaniem) takie jak poniżej.

--- Podczas instalacji odznaczyłeś coś i .... nie zainstalowało się wszystko.
--- Masz Corela w wersji 19, ale ..... możliwe, że w najniższej możliwej wersji, czyli jest to mocno okrojony Corel i tam tego narzędzia po prostu nie ma.
--- Masz Corela w wersji (jakiejś wyższej) gdzie to narzędzie jest, ale .... po instalacji załadowałeś sobie układ interfejsu z innej wersji Corela gdzie tego narzędzia nie było i teraz po prostu go nie pokazuje w interfejsie, ale .... jest i tylko trzeba załadować natywny interfejs albo w ustawieniach dostosowania dodać odpowiednie pozycje, w tym przypadku właśnie Dopasuj Obiekty do Ścieżki.

Rada:
Odinstalować Corela.
Posprzątać po nim wszelkie foldery i wpisy w rejestrze systemowym.
Zrestartować kompa.
Zainstalować na nowo NIE ODZNACZAJĄC podczas instalacji niczego.




==========
Jeśli masz legalną wersję, to po prostu możesz zadać pytanie do pomocy Corela i .... odpowiedzą, z tym że .... poczekasz na odpowiedź kilka dni lub ..... tygodni, bo .... zabawna jest obsługa polskich klientów przez Corela, czyli .... piszesz do Corela w jakiejś sprawie, dostajesz z utopmatu tzw, Ticket i .... czekasz aż ktoś w polskim oddziale Corela przetłumaczy Twoje pytanie na angielski i wyśle do globalnego wsparcia Corela, po czym oni tam w tym globalnym oddziale Corela albo się zajmą Twoim pytaniem w rozsądnym czasie, albo nie :) .... a jak się już zajmą, to wysyłają odpowiedź po angielsku, po czym polski oddział tłumaczy to na polski i wysyła do Ciebie :)

Czysty idiotyzm, ale .... tak działa Corelowskie wsparcie klienta w Polsce.

doominus31 - 18 Czerwiec 2021, 14:55

lajosz napisał/a:

==========
Jeśli masz legalną wersję, to po prostu możesz zadać pytanie do pomocy Corela i ....


Mają to w dupie...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group