Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

CorelDRAW - grafika wektorowa - Osadzanie elementów (obraz/logo)

zuzi91 - 8 Październik 2021, 16:05
Temat postu: Osadzanie elementów (obraz/logo)
Cześć. Corela uczę się powoli sama, na własny użytek, niestety sporo jeszcze nie wiem. Zamawiałam kilkakrotnie ulotki i inne materiały, których projekt wykonałam sama i było ok. Ostatnio jednak jedna z firm po otrzymaniu zwykłego projektu z nałożonym logo stwierdziła, że logo (w wektorach) nie jest osadzone. Logo czy obraz, mniejsza z tym, ale jak osadzić je na grafice?
Dodam, że projekt robiłam tak, jak każdy inny, logo/zdjęcia umieszczam za każdym razem w ten sam sposób. Poprosili oczywiście o zapłacenie im za osadzenie logo, twierdzili, że im się wszystko rozsypuje i trzeba zapłacić za to, że logo osadzą. Teraz pytanie - jak to zrobić, aby było dobrze i aby w przyszłości nie było takich problemów?

Cysorz - 8 Październik 2021, 19:49

"Osadzone" to znaczy zapisane w jednym pliku - czyli standardowo. Można też elementy linkować do zewnętrznej lokalizacji, ale tego w normalnym użytkowaniu się nie robi.
Może chodziło o to, że logo jest w złym formacie?
Zamieść gdzieś taki plik i daj do niego link, przyjrzymy mu się.

Trurl - 9 Październik 2021, 09:46

Zamieść plik corelowy - pamiętaj, że by był w odpowiednio niskiej wersji ( Corel X5 lub starsza), to przyjrzymy mu się. Być może - jak zauważył Cysorz - masz jakąś zlinkowaną grafikę, której nie dołączyłaś do swojej pracy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group