Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Corel PHOTO-PAINT - Przesuwanie obrazka, dlaczego przesuwa tak mocno?

sicilpol - 22 Kwiecień 2008, 10:03
Temat postu: Przesuwanie obrazka, dlaczego przesuwa tak mocno?
Witajcie,
Z gory przepraszam za pewnie glupie pytanie, mianowicie robiac cos w photo paincie, przesuwam obrazek o tyle ile chce np pare mm.
Czase mzdarza mi sie tak, pewnie cos nadusilam, iz obrazek przesuwa sie mocno o cala jego dlugosc (lub jego odbicie) i nie moge pracowac, wszystko, cokolwiek ruszam dotychczas zrobione, przesuwa sie natychmiastowo o pare dlugosci, zamiast o tylko troszke, jak chce.
Czy nadusilam jakis klawisz przez pomylke?
Nawet przy probie zmiany wielkosci, zmienia ja od razu o jeszcze raz tyle zamiast i troche, jak ja chce...
Jak to odwrocic?
Z gory dzieki za pomoc!

wawel - 22 Kwiecień 2008, 11:58

a jaka wartosc masz ustawiona w narzedzia/opcje/ogolne - podsuwanie ?
sicilpol - 22 Kwiecień 2008, 14:47

Mialam 1px, wiec to chyba nie to :(
TO dotyczy tylko tego jednego domukentu, bo jak otworze nowy, to juz mi tak nie skacze

wawel - 22 Kwiecień 2008, 15:08

a jakby go wyeksportowac do innego formatu lub zapisac pod inna nazwa to moze...cos by pomoglo moze to cos z tym plikiem jest nie tak....
sicilpol - 22 Kwiecień 2008, 17:47

No wlasnie tak zrobilam i dziala, ale chcialam wlasnie dowiedziec sie co w tamtym skopalam ;)
Zapewne wrzucilam jakis skrot, tyle tlyko ze nie wiem ktory.....

Radek - 22 Kwiecień 2008, 18:51

a może miałaś to zapisane w formacie corelowskim i włączyłaś przyciąganie do siatki? jak masz ten obrazek jeszcze gdzieś w starym formacie, sprawdź w narzędzia - opcje - dokument - siatka.
Bunch - 4 Maj 2008, 01:04

SHIFT wciśnij i sprubuj
larry_krk - 21 Maj 2008, 19:11

Zmień Opcje -> dokument -> siatka -> przyciągaj do siatki

swego czasu trochę łez nad tym wylałem.
pzdr


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group