Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

CorelDRAW - grafika wektorowa - POMOCY Z Corel Draw 11 PL !

kijev84 - 24 Wrzesień 2006, 17:41
Temat postu: POMOCY Z Corel Draw 11 PL !
Ponieważ jestem po raz pierwszy tutaj to pozdrawiam wszystkich.

Piszę ponieważ mam problem , dotychczas pracowałem na gimpie 2.0 ( dom ) ale znalazłem pracę i dostałem Corel Draw 11 pl., muszę przyznać że po raz pierwszy się z tym systemem spotkałem i wszystko mi szło dobrze ( robienie plakatów i akcesoriów promocyjnych ) do póki nie zacząłem robić zaproszeń na imprezy firmowe. Jak zaczynam robić zaproszenie to prowadnicami przerywanymi dzielę stronę na 4 równe części i zaczynam wstawiać jpg ( obrazki ) oraz tekst ale kiedy zaczynam pisać to nagle włączając mi się tabulatory i polskie znaki takie jak ł,ś,ć,ą,ż,ź nie chcą się pisać. Wcześniej z tego programu korzystał mój kolega z pracy ale on miał system operacyjny win 2000 a ja mam win XP czy to morze być przyczyna a może to ze są włączone skróty klawiszowe .
Oprócz tego znajomi mi mówili że można zrobić zanikanie w corel , czyli obrazek przechodzi z koloru do bieli ale nie wiem jaki narzędziem się to robi i czy robi się to w Corel Draw czy innym programie corela.

Proszę o Pomoc

Asdef - 24 Wrzesień 2006, 20:50

co do koloru, to wypełnienie tonalne i kombinuj. Natomiast jesli chodzi o fonty poczytaj sobie temat na który kiedyś odp
http://forum.ks-ekspert.p...topic=63302&hl=

lmyk - 27 Wrzesień 2006, 13:49

Jeżeli chodzi o zanikanie to w pasku narzędzi po prawej stronie skorzystaj z opcji z ilustrowanej kielichem, a co do czcionek przy WinXP i Corelu 11 musisz kontrolować układ klawiatury, który nie wiem dlaczego potrafi się sam zmieniać - sprawdź to w panelu sterowania w Opcjach regionalnych.
Pozdrawiam

lmyk - 27 Wrzesień 2006, 13:49

w pasku narzędzi po lewej srtonie sorry
Stawe - 10 Październik 2006, 13:48

Jeżeli chodzi o polskie litery, to zaczynając pisać należy przede wszystkim upewnić się czy na dole ekranu po prawej na pasku języka widać litery PL (a nie np. EN)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group