Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Corel PHOTO-PAINT - Image Slicing Tool

Bunch - 31 Maj 2008, 23:33
Temat postu: Image Slicing Tool
Jak wiemy, dzięki temu narzędziu możemy podzielić obrazek na małe części. Następnie każdy z nich podlinkować, wpisać do każdej części podzielonego obrazka inny adres odnośnikia. W podglądzie obrazka w podglądarce wszystko działa, gdy najeżdzamy kursorem na dany fragment ukazuje się nam link w pasku zadań. A więc spoko.
W ten sposó można dodać graficznie jakies loga i temu podobne któe posłużą z alinki do odpowiednich stron.


Problem tylko w tym, ze gdy już taki obrazek zapisze na dysku i wrzucę na stronę internetową, to linki nie działają. Nie rpzenosi się do do programu HTML.

Innymi słowy: Zapisany obrazek ustawiam na stronie i jest widoczny jako jedna grafika, bez żadnych linków.

Bawiliście tym? Jak to poprawnie zrobić i połączyć ze stroną?

[edit:]
oczywiście nie byłbym sobą, gdybym sobie z problemem nie poradził. Kliknąłem na podgląd spod programu, tam gdzie wszystko działa. Wszedłem w wyświetloną mi ścieszkę dostępu do pliku. Był tam folder i plik html. w Folderze znajdował się obrazek podzielony na kawałki, a w stronie html znajdował się kod, wiecie - zdefioniowane wielkości, szerokość, wysokość tabeli. Wszystko poukładane pod kątem obrazka. SKopiować tylko te dane i podpiąć pod stronę.

:arrow: ALE JAK TO ZROBIĆ NORMALNIE? Bez takiej wymuszonej zabawy? Dlaczego normalnie eksportuje,z apisuje tylko sam obrazek?

wawel - 2 Czerwiec 2008, 17:40

Eksport dla internetu tego trzeba uzyc przy zapisie jak rowniez zaznaczyc opcje kawalki oraz html i obrazki
pozdr

Bunch - 3 Czerwiec 2008, 01:46

Dziękuje

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group