Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Moje prace - Pentax GOLD

timex - 5 Czerwiec 2008, 14:15
Temat postu: Pentax GOLD
ver exclusiv
JarekDRAW - 5 Czerwiec 2008, 15:28

No PENTAX jest wypasiony :-)
timex - 5 Czerwiec 2008, 15:41

Jeszcze ciepły, rano robiony :)
timex - 6 Czerwiec 2008, 14:50

wrzucony cdr do klpartów/technologia
Robis - 20 Lipiec 2008, 23:54
Temat postu: WOW!
Po prostu bajeczny!
Jak oglądam takie prace to z jednej strony jestem zachwycony, z drugiej jestem załamany. Co prawda jestem początkujący ale nie wyobrażam sobie, że mógłbym stworzyć coś takiego. Z resztą wszystkie prace na tym forum są dla mnie chyba nieosiągalne ehh. No ale cóż, pozostało mi tylko uczyć się wytrwale. Pozdrawiam!

tadzior - 27 Marzec 2009, 14:07

...
tadzior - 27 Marzec 2009, 14:15

...
gleba - 27 Marzec 2009, 20:17

Pentax został usunięty bardzo przepraszam autora za wykozystanie tego dzieła na mojej stronie. Faktycznie robiąć stronę na zaliczenie do szkoły powinnam spytac o zgodę. Spytałam jarka draw i stwierdził ze skoro jest ogólnie dostepny to mogę.
Pozostaje jednak problem natury formalnej, uważam że każdy kto wstawia jakiekolwiek swoje prace powinien zastrzec sobie prawa autorskie. Jestem święcie przekonana ,że wiele prac które są zamieszczane na tym forum są przetwarzane w różnoraki sposób.
Dlatego mam prożbę do admina o wyrażenie swojej opinii.
Mam nadzieję że kolega timex mi wybaczy

tadzior - 27 Marzec 2009, 22:10

...
JarekDRAW - 28 Marzec 2009, 08:14

tadzior napisał/a:
- to jakby mówić: pomorduję sobie troszkę ... bo przecież np. Hitler, Stalin i paru innych, mordowali więcej...


Widzę że uraz Oświęcimski pozostaje na długo w ludziach.
Szkoda że Timex potrzebuje adwokata , a nie ma sam nic do powiedzenia,
timex napisał/a:
wrzucony cdr do klpartów/technologia

i dlatego został użyty.
Gleba przeprosiła, aparat usunęła, i po raz kolejny uważam że adwokata to w sądzie należy używać .
Oczywiście sprawę zgłosiłem Rolandowi zobaczymy jaka będzie odpowiedź.
Aparat został natychmiast usunięty autor przeproszony, więc uważam że teraz to Ty Tadzior jako adwokat nie najlepszy zresztą powinieneś sobie odpuścić te wyzwiska.
Na co dzień Gleba prowadzi bardzo dobrą agencję reklamową, nie raz wspólnie świadczymy usługi w całej Polsce, i nigdy się na niej nie zawiodłem.
To tyle ode mnie.

pozdrawiam

timex - 28 Marzec 2009, 09:05

nie odzywałem się bo czekałem na jakikolwiek kontakt ze strony gleby. A tu nic, cisza jak makiem zasiał. A przecież wystarczyło kliknąć na gg , skrobnąć maila i byłoby po problemie, bez usuwania całkiem fajnej stronki i znaczka firmowego


Dodam jeszcze od siebie, że może nawet dobrze że ten temat wypłynął, bo akurat uczuli ludzi na przyszłość. Prawa autorskie to naprawdę śliski temat i naprawdę można sobie niezłego bałaganu narobić o czym przekonała się niedawno jedna osoba z forum ( nie jestem upoważniony do podania nika) która za podobny numer ma najnormalniejsza sprawę w sądzie i nieprzyjemności na policji, wytoczoną przez firmę która posiada prawo autorskie do wykorzystanej grafiki.

Wię na przyszłość - PYTAĆ i jeszcze raz pytać bo to nic nie kosztuje

JarekDRAW - 28 Marzec 2009, 09:13

No ja cały czas uważam że ten aparat to świetna reklama też dla Ciebie , bo jak już pisałem Pentax jest wypasiony :-)


Pozdrawiam

tadzior - 28 Marzec 2009, 13:32

********

PS. wyrzucenie mojego postu (w innym dziale) niby z powodu, że nie na temat - choć był dokładnie "w temacie" - to dopiero profesjonalna adwokatura! - tym razem wobec siebie! :evil:
= wyrzucono poprawki do rad udzielonych przez pana JarkaDRAW (wyrzucał pan JarekDRAW) - czyli nie jest ważne, żeby rady dla początkujących były poprawne(!) ważne, żeby JarekDRAW był nieomylny - toż to boska cecha!

JarekDRAW - 28 Marzec 2009, 14:00

Już jeden ważniak tutaj był i też się tak napinał jak ty.Jak masz ochotę to sam sobie napisz tutka i chyba pomyliłeś dział z "Moje prace" tam sobie możesz krytykować do woli, w każdym innym dziale takie krytyki będą usuwane .

P.S. To że myślisz że zjadłeś wszystkie rozumy świata, bo ileś tam czasu pracujesz w corelu, i myślisz że coś tam wiesz to już twój problem.
Teraz pewnie znowu zrobisz hał, hał, hał. :-P tylko tyle potrafisz widzę , bo pomagać to ty nikomu nie masz ochoty !!!


Pozdrawiam

tadzior - 28 Marzec 2009, 14:08

JarekDRAW napisał/a:
... tam sobie możesz krytykować do woli, w każdym innym dziale takie krytyki będą usuwane...

Pozdrawiam


no cóż, jeżeli poprawna pomoc początkującym nie jest pomocą a krytyką ...
to pozostaje początkującym błędna lekcja ...

Hau lub hał (do wyboru)

JarekDRAW - 28 Marzec 2009, 14:35

Ktoś mi kiedyś napisał "Nie wdawaj się w dyskusję z d....... bo najpierw sprowadzi do swojego poziomu , a potem pokona doświadczeniem". I tak też uczynię.
gleba - 28 Marzec 2009, 18:10

aaaaaa... czyli "Gleba" potrzebuje adwokata (jak widać, najlepiej zaprzyjaźnionego), który z mojego posta potrafił wyczytać wyłącznie, że są tam obelgi i uraz oświęcimski...

ale nie potrafił wyczytać sensu i prawdy - uznał nawet za nieważne jawne kłamstwo Gleby (o jakiejś tam pracy dyplomowej "cy-cóś") - nie zauważył nawet mojej wiary w Jego wiedzę i uczciwość... ;( bardzo smutne

Nie potzrebuje adwokata, bo nie czuje sie winna pzrestępstwa jakie mi sie zarzuca. Jeszcze raz piszę ,że strona była robiona na zaliczenie, TEB edukacja syudium grafiki komputerowej Lublin , Okpowa 5, czy mam wstawic skan tematów do zaliczenia z przedmiotu www Pana Tomasza Żurka?
Nie wstawiłam tego pentaksa do projektu dla klienta tylko jako elemet brakujący do grafiki i nie za kase tylko do nauki.
20 lat prowadzę firmę i nigdy nie kozystałam z czyiś prac w celach komercyjnych, a z tego co nauczyłam się w szkole mając 43 lata jestem bardzo dumna i nie pozwole ,żeby jakiś małolat nazywał mnie kłamczuchą.
To tyle na temat, Taximeksa przeprosiłam więc zakończymy ten smutny epizod
ps. PRZESTROGA DLA INNYCH UZYTKOWNIKÓW TEGO FORUM !!!!!!
nie pobierajcie cudzych plików

tadzior - 28 Marzec 2009, 20:23

... całe szczęście, że jestem "małolatem" - choć do piachu (ew. nomen-omen gleby) jest mi już zapewne bliżej niż Szanownym Adwersarzom - ...

... całe szczęście, że jestem początkującym (i nie w głowie mi być jakimś guru) dzięki temu nie muszę być najmądrzejszym - strasznie ciąży niektórym ten przykry obowiązek ...

... wbrew (niewiadomoskądwziętej) pewności Pana Jarka DRAW (na szczęście dla niektórych) zawsze, jeśli tylko mogę być pomocny, staram się wygospodarować trochę czasu i chętnie służę np. moją niewielką wiedzą początkującego ... nigdy nie oczekując za to niczego w zamian ... (może właśnie dlatego mam już bliziutko do końca) ...

--------

PS. Chętnie nawet spotkam się osobiście (np. przy kawie) ... zawsze lubiłem rzeczowo pogadać z miłymi Osobami ... (wiek powyżej 40, wobec mojego, zupełnie nie jest przeszkodą, wręcz przeciwnie! wspaniały wiek bo sugeruje zasób doświadczeń i powoduje, że pewne sprawy stają się oczywiste, co może tylko ułatwić kontakt...)

.

gleba - 28 Marzec 2009, 20:52

to ja sie piszę na tę kawę gwoli wyjaśnienia(osobistaego) sporu:)
JarekDRAW - 28 Marzec 2009, 20:54

Szanowny Tadzior, dajmy sobie spokój z tymi pierdołami , i piszmy coś co się przysłuży każdemu, a nie tylko naszej przerośniętej ambicji bo nie o to chodzi na tym forum. Cieszy mnie fakt że jest ktoś chętny do pomocy, bo tu zazwyczaj trafiają ludzie którzy coś potrzebują.
Też z chęcią z każdym spotkam się i porozmawiam przy kawie, to tyle ode mnie , i na wszelki wypadek żeby powstrzymać nie potrzebne emocję zamykam ten temat.


Pozdrawiam

roland - 30 Marzec 2009, 08:49

Witam

Na niniejszym Forum nie ma zapisu, że umieszczone materiały mogą być wykorzystywane bez ograniczeń, choć brak też jest zapisu odwrotnego. Istnieją jednak ogólne przepisy dotyczące prawa autorskiego.
Umieszczając swoje materiały w miejscu ogólnodostępnym, należy się liczyć, że skorzystają z nich inne osoby. Nie oznacza to moim zdaniem, że te inne osoby mogą traktować taki materiał jak swój.
Materiał taki może być wykorzystany przez inną osobę w celach ćwiczeniowych. Drugim biegunem jest wykorzystanie komercyjne. Takim niewątpliwie jest umieszczenie materiału innej osoby we własnym logo firmowym.
Jeżeli jednak taka sytuacja już zaistniała, to uważam, że należy zgłosić zastrzeżenia do takiej osoby z żądaniem usunięcia własnej pracy. Dopiero brak porozumienia powinien być podstawą do konsekwencji prawnych.
Ponadto w dyskusji swoje stanowiska zajęły osoby trzecie i jak zauważyłem to one toczyły najbardziej zaciekły spór. Taki spór na pewno nie pomoże osobom bezpośrednio zaangażowanym w ten przypadek, a tylko niepotrzebnie i tak zaognia nieprzyjemna sprawę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group