Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQ - najczęściej zadawane pytania - Problem z plikiem cdr

Kamil - 15 Czerwiec 2008, 19:54
Temat postu: Problem z plikiem cdr
Witam,
dostałem plik cdr i nie mogę go otworzyć. Plik niby ma być pod corel'a 9, posiadam taką wersje ale ni jak nie idzie. Przy próbie zaimportowania wyskakuje taki komunikat
"Nie można zaimportować "c:\plik.cdr" używając wybranego filtru lub ten format nie jest obsługiwany"
Czy to z moim corel'em jest coś nie tak czy to może plik jest uszkodzony? Może muszę coś zmienić w ustawieniach?
Proszę o pomoc, bo to dość pina sprawa.

Pzdr,
Kamil T.

JarekDRAW - 15 Czerwiec 2008, 20:00

Witam, plik jest zapisany do wyższej wersji, i nic tym nie zrobisz.Spakuj go do WinRar, i wrzuć
go na forum. To coś poradzimy.

pozdrawiam

Kamil - 15 Czerwiec 2008, 20:21

To chyba mam problem, bo plik waży 70mb (wielostronicowa gazetka studencka). Czy jest jakiś sposób żeby to otworzyć? może można jakoś sprawdzić wersje i ściągnąć triala?


Pozdrawiam.

Joanna Suska - 15 Czerwiec 2008, 20:26

na stronie
http://www.corel.com/serv...t/1191272117978
jest do sciagniecia trialowa wersja X4. Na pewno otworzysz swoj plik.

JarekDRAW - 15 Czerwiec 2008, 20:27

Witam, prawy klik na plik Właściwości/Szczegóły i masz pokazane przez jaka wersję jest zapisany.

pozdrawiam

Joanna Suska - 15 Czerwiec 2008, 20:31

klikajac prawym na szczegoly chyba nie pokazuje sie w jakiej wersji jest zapisany plik, tylko jaka jest domyslna wersja na kompie. Mam na kompie Corel v11 i X3, domyslnie otwiera w 11, no i wlasnie klikajac szczegoly na pliku z X3 dowiaduje sie ze jest zapisany w 11...
pz,

Kamil - 15 Czerwiec 2008, 20:53

Dzięki za tak szybkie odpowiedzi, naprawdę nie spodziewałem się. Spróbuje ściągnąć X4 i zobaczę czy pójdzie.

Na razie dzięki, jakby co to się odezwę.

Pozdrawiam,
Kamil

JarekDRAW - 15 Czerwiec 2008, 21:09

Joanna Suska napisał/a:
klikajac prawym na szczegoly chyba nie pokazuje sie w jakiej wersji jest zapisany plik


ok, było już o tym na forum :-) ale mniejsza o to.

Pozdrawiam

Stawe - 16 Czerwiec 2008, 11:02

Nie wiem czemu zlikwidowali prosty podgląd wersji - w 11 był, a w X3 trzeba podglądać nagłówek pliku (było o tym na forum, fakt) no i jest tam zapis CDR plus wersja w szesnastkowym czyli D=X3, C=12, B=11, A=10, 9=9, itd.
Swoją drogą może jest jakiś skrypt który to pokazuje w łatwy sposób? Jest w końcu wersja X4 i też mam czasem z tym problem...

Kamil - 16 Czerwiec 2008, 16:18

Już sobie poradziłem, znalazłem na płytce trial X3 i mi odpaliło ten plik. Jeszcze raz dzięki.
Temat do zamknięcia.


Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group