Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

CorelDRAW - grafika wektorowa - probem z wyświetlaniem kolorów

inkaa - 29 Październik 2006, 16:20
Temat postu: probem z wyświetlaniem kolorów
Witam forumowiczów ;)
Mam dosyć frustrujący problem z wyświetlaniem kolorów w Corelu 12. Po uruchomieniu programu zmieniła mi się paleta kolorów, kolorki na monitorze są strasznie jaskrawe, zarówno w palecie standardowej CMYK, jak i RGB. Z informacji zwartych na różnych forach zdołałam doczytać, że problem tkwi gdzieś w ustawieniach zarzadania kolorami. Niestety po zastosowaniu wskazówek, paleta dalej nie powróciła do poprzedniego stanu ;(((( Dodam, że nawet odinstalowanie i zainstalowanie programu na nowo nic nie pomaga. Bardzoooooo proszę o pomoc, bo pracując na tej palecie idzie dostać oczopląsu ;))

anonymus - 29 Październik 2006, 18:14

Narzędzia -> Opcje -> Obszar roboczy -> Dostosowywanie -> Polecenia -> Narzędzia i przesuń sobie ikonkę "kalibruj kolory" na pasek, wtedy zawsze będzie pod ręką ;)
inkaa - 29 Październik 2006, 18:42

Dzięki za pomoc ;))))
Zadziałało i od razu pracuje się lepiej :)
Pozdrawiam

roland - 29 Październik 2006, 21:05

Jakby coś jeszcze się stało, to na przyszłość: uruchomienie CorelDRAW z przytrzymanym klawiszem F8 powoduje przywrócenie ustawień domyślnych
anonymus - 30 Październik 2006, 02:19

To może jeszcze jedno, skoro o kolorach "mówimy" - jeżeli cokolwiek przygotowujesz do druku a równolegle z Corelem używasz PhotoShopa (a kto nie używa :D) - poszukaj w necie o stosowaniu profilów ICC - naprawdę może to pomóc...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group