Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQ - najczęściej zadawane pytania - obróbka zdjecia

bartłomiej - 15 Sierpień 2008, 11:47
Temat postu: obróbka zdjecia
mam ogromna prośbe.
Jak mozna w corelu dodac do siebie dwa zdjecia ? w sensie małozyc na siebie zeby wygladaly jak by były robione razem a nie oddzielnie ?

xxlukaszxx - 15 Sierpień 2008, 15:54

Możesz pokazać te zdjęcia, bo nie wiem co dokładnie masz na myśli? Chodzi Ci o zrobienie panoramy z np. dwóch zdjęć, czy o nałożenie jednego na drugie?
Panoramę możesz zrobić korzystając z narzędzia Zszywania nićmi, a nałożyć można korzystając z przeźroczystości: http://img209.imageshack.us/img209/2302/mixcf8.jpg

bartłomiej - 17 Sierpień 2008, 10:39

chodzi mi o to zeby dwa zdjecia nałozyc na siebie. sa dwa oddzielnie a zeby było jako jedno i z tym zanym tłem. jesli cos takiego da sie zrobic.
bartłomiej - 18 Sierpień 2008, 20:45

a moze ktos ma inne pomysły ? co do tego zrobienia
Rosa - 18 Sierpień 2008, 21:35

bartłomiej napisał/a:
a moze ktos ma inne pomysły ? co do tego zrobienia


... a może takie coś ? :-)


bartłomiej - 18 Sierpień 2008, 22:35

fajne to jest tylko jak to zrobic ? jak byc mógl mi to wytłumaczyc byłbym wdzieczyny .
xxlukaszxx - 19 Sierpień 2008, 07:14

Nic trudnego, tylko najlepiej mieć statyw... Jak masz dobre zdjęcia to wystarczy wszystkie zaimportować, a później tylko usunąć gumką/maską albo jeszcze czymś, te obszary na odpowiednich warstwach, które przykrywają zmieniający położenie obiekt.
Rosa - 19 Sierpień 2008, 08:31

Jak wspomniał kolega w poprzednim poście - zdjęcia muszą być zrobione z użyciem statywu. Drugim i chyba prostszym sposobem na uzyskanie takiego efektu jest fotomontaż.
1. Importujesz jedno zdjęcie jako tło.
2. Z drugiego ( zdaje się, że masz tylko dwa ) wycinasz obiekt niekoniecznie po konturach.
3. Wklejasz obiekt na warstwę z tłem i gumką dopasowujesz szczegóły.

Przede wszystkim spróbuj, a w razie jakichkolwiek wątpliwości - pisz :-)

xxlukaszxx - 19 Sierpień 2008, 09:16

Według mnie chodziło nam o to samo, ale niech będzie ;-)
bartłomiej - 19 Sierpień 2008, 11:19

dziekuje za podpowiedzi . ale mam pytanie jak wyciac z drugiego zdjecie bez tła na nim sama postac . bo tego nie wiem . bo mam dwa zdjecia i do pierwszego chce doadc drógie ale tylka sama postac bez tła na drógim.
Bunch - 21 Sierpień 2008, 21:20

Obrazek - "Wycinek"
Rosa - 28 Sierpień 2008, 16:02

Trochę już późno ale ... możesz też wyciąć obiekt użwając maski.
1.Maska-> Maska odręczna.
2.Klikasz wskaźnikiem w kontur obiektu - wskaźnik ma kształt krzyżyka - i prowadząc kursorem taką "nitkę " objeżdżasz dokładnie obiekt. Dwuklik , aby zakończyć.
3. Widoczny będzie obiekt, a reszta zdjęcia pokryje się maską.
4. Następnie Edycja-> kopiuj i Edycja-> wklej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group