Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

CorelDRAW - grafika wektorowa - Warstwa przezroczysta?

lisciu - 25 Grudzień 2009, 11:48
Temat postu: Warstwa przezroczysta?
Pracowałem wcześniej w Illustratorze i mam pewne nawyki pracy. Stąd moje pytanie do was czy da się, narazie wnioskuję, że Corel jest na tyle ułomny, że nie. Wstawić obraz bitmapowy i ustawić go jako warstwę przezroczystą(czy też mniej widoczny, bo o to generalnie chodzi) i po niej rysować na nowej warstwie. Jedyne co mi się udało to zrobić to rysować po bitmapie, która jest za bardzo widoczna. Czy jest to osiągalne w tym programie?
JarekDRAW - 25 Grudzień 2009, 13:27

Witam, rozwiń 12 ikonkę wybierz kieliszek , w górnej belce możesz zadać stopień przeźroczystości po lewej wybierz jednolitą :-)


Pzdr

lisciu - 25 Grudzień 2009, 18:17

faktycznie ten program jest, trochę prostoliniowy. ;) cóż grzebałem przy tym "kieliszku" nie spodziewałem się natomiast, że ma opcje jednolity, ponieważ działa trochę inaczej niż typowy transparent w pakiecie adobe. No cóż, rozumiem, że chciałeś bym wybrał kieliszek, wskazał 1 punkt przeciągnął po obrazku, ustawił jednolity i dał odpowiedni procent tak ? ;-) i ostatecznie zblokować warstwę.
1cm - 25 Grudzień 2009, 21:37

zaznacz mapę bitową ->kliknij kielich-> wybierz 'uniform'(jednolity). Takie skomplikowane? ;)

pzdr.

lisciu - 26 Grudzień 2009, 00:17

nie rozumiem po co to piszesz, przecież to napisałem.
1cm - 26 Grudzień 2009, 13:15

1. Po pierwsze użyłeś pytajnika (?)
2. Po drugie zastosowałeś jeden zbędny krok
3. Po trzecie nie rozumiem po co Ty pisałeś skoro Jarek już wcześniej napisał, a Ty pytałeś skoro wcześniej ktoś już pytał, a że to też TY, więc to taka świąteczna gra haha ;-)

pzdr.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group