Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

CorelDRAW - grafika wektorowa - PROBLEM pewnie banalny dla was

dawidbud1 - 28 Grudzień 2009, 18:57
Temat postu: PROBLEM pewnie banalny dla was
witam.Jestem nowy i od niedawna używam corela.Chciałem wykonać rysunek w którym była czarna obwódka na około zdjęcia.zrobiłem czarne tło strony,następnie marginesy 1 cm z każdej strony i wstawiłem między nie fotke.Jednak przy eksportowaniu do jpeg'a mam zdjęcie bez tych ,marginesów.Pomożecie?
wawel - 28 Grudzień 2009, 19:16

Jak zrobiles te marginesy?
Zrob je np: z bialych prostokatow/kwadratow (nie wiem jak ten proj. wyglada) zaznacz wszystko i dopiero eksport.
pozdr.

gleba - 28 Grudzień 2009, 19:18

dostosuj wielkośc strony do obrazka wraz z ramką :-)
dawidbud1 - 28 Grudzień 2009, 19:22

najpier ustawiłem rozmiar B3...następnie wprowadziłem kolor tł czarny...marginesy wstawiałem poprzez opcje->wzorce programu corel->marginesy 1 centymetrowe.Poprostu chciałem mieć na obkoło rozmiaru B3 1 cm czarnego paska po obwódce.a od dołu ok 8 cm czarnego paska.i tak jest ale przy eksporcie do jpeg ucina i nie ma tych marginesów...jakieś rady?
dawidbud1 - 28 Grudzień 2009, 19:42

problem jest jak widać na obrazku....uchwyciłem podgląd i to że nie eksportuje tych marginesów

wawel - 28 Grudzień 2009, 20:02

Tlo ustaw jako zwykly czarny prostokat i umiesc go pod zdjeciem, napisem itp. Teraz tlo pewnie masz ustawione jako tlo - opcja z programu. Zaznacz wszystko i eksportuj.
pozdr.

dawidbud1 - 28 Grudzień 2009, 20:43

wielkie dziękiiiiiiii:D:D:D teraz moge kontynuować dzieło;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group