Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Corel PaintShop Photo Pro - Pliki typu RAW Sony Alfa.

swoboda - 21 Luty 2010, 23:03
Temat postu: Pliki typu RAW Sony Alfa.
Witam wszystkich,
Od niedawna używam programu Corel Paint Shop Pro Photo X2, program bardzo fajny i czytelny. Posiadam także lustrzankę Sony Alfa 200. Od pewnego czasu włączyłem zapis plików typu RAW. Niestety po próbie otworzenia tego pliku w powyższym programie wyskakuje komunikat "Wskazany plik nie został rozpoznany jako plik obsługiwanego typu" i pliku nie da się otworzyć. Z tego co słyszałem Corel bez problemu odczytuje pliki tego typu. Rozszerzenie RAW to .ARW. Co może być przyczyną błędu? Proszę o pomoc w moim problemie.
Pozdrawiam.

lechnik - 22 Luty 2010, 08:05

nie do koncz raw to raw - uzyj oprogramowanie sony do przekonwertowania sont raw na tif nic nie stracisz z jakosci a PP i inne programy bedą otwierac
Rosa - 22 Luty 2010, 16:32

Zdaje mi się, ze dopiero w wersji X3 jest pełna obsługa RAW'ów tzn. z najnowszych lustrzanek. Jeśli Ci z jakichś względów nie podoba się oprogramowanie dostarczone z aparatem, to może wypróbuj bardzo dobry i darmowy RawTherapee. Instalka do ściągnięcia ze strony producenta.
swoboda - 22 Luty 2010, 19:34

Kolega ma Corela i mu działa mój plik.
lechnik - 23 Luty 2010, 09:07

jak u kolegi działa a u Cebie nie to niemasz zainstalowanych wszstkich filtrów importu - rozwiazanie - doinstaluj z płytki corela i bedzie i u Ciebie działac
swoboda - 23 Luty 2010, 14:47

Nie ma gdzieś tych filtrów w necie? Nie mam płytki Corela ściągnąłem.
restauro - 23 Luty 2010, 19:07

http://corel.custhelp.com...Y2hfdGV4dD1yYXc!&p_li=&p_topview=1
swoboda - 27 Luty 2010, 17:35

Niestety nie da sie pobrać tych filtrów.
restauro - 27 Luty 2010, 19:47

to spróbuj z miesięcznej wersji próbnej
swoboda - 28 Luty 2010, 10:30

Właśnie posiadam miesięczną wersję próbną.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group