Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Pomóż mi wykonać rysunek - przerobienie .jpg na .cdr

hightower1379 - 14 Kwiecień 2010, 18:52
Temat postu: przerobienie .jpg na .cdr
Witam,
potrzebuję pomocy. Potrzebuję przerobić 2 zdjęcia w formacie .jpg na .crd. Potrzebuję tego w takim formacie w celu przekazania do drukarni i wykonania folii do sitodruku.
Będę wdzięczny za pomoc, ponieważ te zdjęcia potrzebuję do stworzenia zaproszeń ślubnych.
Z góry dzięki
Łukasz

wawel - 14 Kwiecień 2010, 19:18

Czy drukarnia widziala ten material (zdjecia)?
Bo to nie nadaje sie do grafiki wektorowej duzo odcieni, mgielki itp.
Poszukaj drukarni ktora wydrukuje to ze zdjec.
To ze drukarnie informuja ze cos ma byc w cdr to zapewne chodzi o grafike wektorowa a nie sam zapis w formacie progr. Corel. Tylko ze sitodruk b. czesto jest kojarzony z drukiem plaskich gladkich powierzchni kolorow takich jakie powstaja w grafice wektorowej. np. logotypow, napisow itp. Tu mamy zdjecia z duza iloscia odcieni, wiec jesli to sprowadzi sie do grafiki wektorowej to straci to wiele.

Co prawda wiem ze ze zdjec i w tech. sitodruku drukowac mozna ale moze zainteresuj sie drukiem cyfrowym.

Nie wiem jaka masz kalkulacje na to, ale druk cyfrowy jest czesto stosowany przy zaproszeniach, a tu nie bedzie wymogu druku z grafiki wektorowej. Do drukow personalizowanych w ilosciach 250-500 druk cyfrowy sie sprawdza.
pozdr.

hightower1379 - 14 Kwiecień 2010, 19:26

dzięki za informację, a czy orientujesz się może czy na papierze czerpanym z dość grubą fakturą druk cyfrowy będzie miał zastosowanie?
wawel - 14 Kwiecień 2010, 19:38

W sprawach papierow konsultuj sie z konkretna drukarnia, wiem ze drukarnie cyfrowe maja wlasne papiery, ale na zyczenie klienta moga przeprowadzic probe na papierze dostarczonym przez niego, co do czerpanego to wydaje mi sie ze moze byc problem, ale pytaj w drukarni.
Napewno mozna drukowc na barwionych i mozna tez samemu zrobic teksture symulujaca papier jako czesc proj.
pozdr.

lechnik - 15 Kwiecień 2010, 08:22

przy druku cyfrowym mozna stosowac wszystkie papiery (i niktóre folie) które nie maja faktury (uwypukleń), a wię na czerpanym niema problemu. W przypadku papirów czerapnych mozna spróbowac (ja sie je ma w wiekszych formatkach) druku solwentowego (na drukarchach "trzepakowych) lub zwkłych drukarkach atramentowych
hightower1379 - 15 Kwiecień 2010, 22:41

dzięki wszystkim za cenne informacje

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group