Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Corel PaintShop Photo Pro - Nowa potrzebuje pomocy

iwonka1977 - 7 Maj 2010, 18:26
Temat postu: Nowa potrzebuje pomocy
Witam serdecznie wszytskich.Na waszym forum jestem nowa i prosze Was wszystkich o pomoc.Otoz mam program Corel Paint Shop Pro Photo X2 i potzrebuje zrobic maly experyment zs zdjeciem>chodzi mo o "wyostrzenie postani"z tla-tzn chodzi mi oto aby tlo zdjecia bylo zamlone a wyostzrona np.twarz postaci.program mam od neidawna i bardzo prosze o szczegolowe informacje co i jak bo nic nie kumam dziekuje seredcznie
restauro - 7 Maj 2010, 19:09

Wgrywasz zdajecie następnie w opcji Warstwy kliknij Duplikuj , wejdź do opcji Dopasowanie - Rozmywanie -Rozmywanie Gaussowskie ,ustaw sobie promień np- 35 lub mniej gdyby rozmycie było za mocne i zatwierdź.Wejdź jeszcze raz w Warstwy- Nowa warstwa maski - i kliknij -Pokaz Wszystko .

Z lewej strony w narzędziach zaznacz Pędzel malarski a następnie z prawej na palecie kolorów zaznacz kolor czarny i maluj elementy które maja być ostre .Jeśli za dużo odsłonisz zmień kolor na biały i popraw niepotrzebne usunięte miejsca .Na koniec zapisz i wszystko

iwonka1977 - 7 Maj 2010, 19:20

Dzieki wielkie poprobuje wieczorkiem ale juz wydaje mi sie to straszliwie trudne
restauro - 7 Maj 2010, 19:33

Naprawdę nic trudnego napisałem krok po kroku co robić ,jak się pomylisz to skasuj zdjęcie i zacznij od nowa .Daj zna jak Ci poszło.
iwonka1977 - 7 Maj 2010, 19:37

ok dzieki napewno dam znac

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group