Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Moje prace - do ocenki

loret - 23 Lipiec 2010, 21:49
Temat postu: do ocenki
loga


Uploaded with ImageShack.us

Artur Miernik - 25 Lipiec 2010, 13:25

Na plus:
- duże wyczucie koloru i struktur,
- przyzwoite wyczucie proporcji i formy.

Na minus:
- brak wiedzy literniczej,
- brak wyczucia pustej przestrzeni i świateł.

Jeśli rzeczywiście potrzebujesz przykładów i ciut dokładniejszych wyjaśnień - mogę je podać.

Rynek:
Logo, to jeden z trudniejszych tematów grafiki reklamowej - właściwie - jej "święty Graal". Dobrze zrobiony znak to niekiedy bity tydzień siedzenia nad jego formą. Do tego dochodzi dokumentacja. Logo + dokumentacja, to zazwyczaj 3-5 tysięcy zł na rękę. Od tylu zaczyna się rozmowę. Przedstawione znaki można oferować za 300 zł.

Natomiast nie twierdzę, że na takie wyroby nie ma miejsca na rynku.

jagna - 26 Lipiec 2010, 01:30

Zgadzam się z Arturem - typografia się kładzie - mieszasz zupełnie różne style (szczególnie to na torbie). Wiele się dzieje na stronce z podkładem także fonty zostaw może proste (beszeryfowe) Może zamiast times-a użyj arial.
Znaki firmowe (logo) - myślę, że zapożyczyłeś z netu dla ilustracji (?) bo większość już znam.

Ogólnie stronka ma duży potencjał i po kilku szlifach myślę, że będzie bardzo profesjonalnie wyglądać. Koniecznie wstaw końcowy produkt:)

powodzenia

1cm - 26 Lipiec 2010, 13:09

Obrazki może nawet ładne, ale bardzo oczywiste i mało oryginalne.
Nie napiszę jak Jagna, że już je gdzieś widziałem tylko, że nie różnią się od tych jakich w sieci pełno. Twoje dodatkowo są fatalnie prezentowane. Na ciemnej "tapecie" z niepotrzebnym cieniem. Pomyśl też nad przekazem czy symboliką znaków. To, że stomatolog to ząb, a Home to home to oczywista oczywistość, ale mimo braku kreatywności to i tak lepsze niż nieczytelny bohomaz nad eurogroup czy postaci odwrócone do siebie plecami (ForumPracy).
Żeby nie było tak srogo ;-) napiszę, że book reader w tym zestawieniu "rządzi" i bardzo mi się podoba.

pzdr.

Amadeuss - 11 Sierpień 2010, 11:01

no nie wiem, jak dla mnie nie-experta prace są naprawdę fajne i myslę że włożóno tam dużo pracy .... pozdrawiam ;-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group