Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Moje prace - Czy dobrze

Lejna - 16 Styczeń 2011, 14:11
Temat postu: Czy dobrze
Witam to moja pierwsza praca w corelu przerobione z jpg.
czy tak obrobioną grafikę mogę wyciąć na ploterze i czy wszystko jest dobrze :?:

Cysorz - 16 Styczeń 2011, 15:08

Jest kilka uwag.
1. W miejscach zaznaczonych strzałkami linie się przecinają - nie powinno tak być:

2. Nie wiem jaka będzie docelowo skala, ale w tej chwili są tam linie o grubości dziesiętnych milimetra co raczej nie wróży dobrze późniejszemu klejeniu ;)

Lejna - 16 Styczeń 2011, 15:17

jak to sprawdziłeś że linie się przecinają :?:

wymiar tego ma być 20cm x 15cm

a mógł byś szerzej rozwinąć jakie muszą być minimalne linie do wycinania żeby dobrze się kleiło i jak to zrobić aby linie się nie przecinały

Cysorz - 16 Styczeń 2011, 18:19

1. Podgląd szkieletowy.
2. Przy tym wymiarze najcieńsza linia powinna mieć ok. 2 mm średnicy. Być może te "przecięcia" zrobiły się przy zapisie do *.ai - czasami tak się dzieje. Jeżeli w pliku masz dobrze, to zapisuj do *.ai w wersji 3 (czyli to z samego dołu rozwijanego menu). Jeżeli natomiast masz tak w pliku corelowskim to trzeba popracować na krzywych (albo wrzuć po prostu plik *.cdr a na pewno coś się z tym da rady zrobić ;).

chezare - 16 Styczeń 2011, 21:27

Przy skali, o której mówisz, to tam są takie miejsca, które mają mniej niż 0,2mm i z wycięciem może być kłopot, a w zasadzie nie tyle z wycięciem co usunięciem niepotrzebnej folii. Te przecięte miejsca, kolega Malutki pewnie się ze mną zgodzi, mogą być efektem trasowania.

Lejna - 16 Styczeń 2011, 21:37

a może mi ktoś to poprawić tą grafikę i pokazać jak to powinno być zrobione ?
chezare - 16 Styczeń 2011, 22:14

Proszę bardzo
poprawiony helikopter


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group