Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Moje prace - ER..bach,bach..ER

timex - 6 Luty 2011, 13:02
Temat postu: ER..bach,bach..ER
Erbacher
Amadeuss - 9 Luty 2011, 09:27

jeśli chodzi o mnie to szacunek ..... sporo pracy włożone i efekt świetny
changela - 9 Luty 2011, 16:27

wow
super jak żywy:)

pierog - 11 Luty 2011, 21:54

gdzie robiłeś te zdjęcie ;P?nie no spoko wektor ,ciekawe z ilu elementów jest zrobiony i ile go robiłes :) , może włożysz go do clipartów :D
timex - 12 Luty 2011, 07:56

Zdziwisz się, bo nie licząc tego "włosowego" , jest tylko 548 obiektów. A i czasowo nie było tak źle bo zmieściłem się w 3 popołudniach. Najwięcej dłubania miałem z cieniami i przeźroczystościami, nie wspominając o epokowym sprzęcie na którym Corel11 nawet przy takiej niewielkiej pracy się z rozpaczy wiesza:D
disaster - 17 Luty 2011, 14:29

timex napisał/a:
Zdziwisz się, bo nie licząc tego "włosowego" , jest tylko 548 obiektów. A i czasowo nie było tak źle bo zmieściłem się w 3 popołudniach. Najwięcej dłubania miałem z cieniami i przeźroczystościami, nie wspominając o epokowym sprzęcie na którym Corel11 nawet przy takiej niewielkiej pracy się z rozpaczy wiesza:D


Szacunek za robotę, ale te cienie coś nie bardzo...wiem, wiem, to vectory. Tylko w całym rysunku to jest największy babol. Ale poza tym naprawdę spoko. Jeżeli jeszcze tylko 3 popołudnia poświęciłeś to chylę czoła.

wawel - 17 Luty 2011, 15:24

Timex a jak Ci sie pracuje na siatce mesh? Nie ulatwiloby uzycie tego narzedzia wykonania modelunku swiatlocieniowego? Wszystko byloby b. plynne i gladkie.
Pamietam "twarz" robiona przez Ciebie w AI na siatce i efekt byl b. dobry.
Podobno w X5 to narzedzie jest juz bardziej dopracowane niz w starszych wersjach.
pozdr.

timex - 18 Luty 2011, 09:29

Nie mam pojęcia jak mesh jest rozwiązany w wersjach > 11, a niestety tylko na takiej się bawię. W porównaniu do AI w 11 to jest tragedia i dlatego po kilku próbach całkowicie zrezygnowałem . Poza tym sprzęt jaki mam do dyspozycji nie pozwala na szaleństwa Kiedyś chciałem zobaczyć jak się pracuje w 3dStudio :D Laptopik wymiękł i na instalacji się skończyło.
>>Wawel
Ale z przyjemnością popatrzę jak meshujesz :)

wawel - 18 Luty 2011, 10:07

Corel w wersji 11 to byl jakis felerny, zwlaszcza w temacie pracy na krzywych - gdy ich bylo wiecej w dokumencie, kadrowania i przezroczystosci, program pracowal b. wolno, wlasciwie nie dalo sie pewnych rzeczy wykonac. Kiedys cos robilem na wielu krzywych i musialem wracac do 9. W 12 jest ok.

Co do siatki mesh, to widzialem prace na siatce robione w Corelu - twarz i kufel piwa z pianka nie bylo to zle, ale duzo duzo slabsze od prac robionych na AI.

Ja specjalnie siatki nie uzywam bo nie bardzo widze dla niej zastosowanie - nie robie takich illustracji wektorowych, no i widze potencjalne problemy z tym co bedzie sie dalej z tym dzialo - druk, przenoszenie z programu do programu itp. Wiem z dokumentacji ze w AI jest opcja rastrowania tych siatek mesh przy produkcji pdf-a i to jest bezpieczne, bo zapis do postscript level 3 z utrzymaniem siatki i wezlow juz tak bezpieczny nie jest.

Natomiast gdybym sie zajmowal takimi wektorowymi illustracjami, to chyba jednak pomyslalbym o przesiadce na AI. Ta twarz ktora zrobiles kiedys w AI i wrzuciles tu na forum byla bardzo dobra. :-) A robila to jedna osoba. Wiec program w tym wypadku robil roznice.
pozdr.

timex - 18 Luty 2011, 17:17

Jedyna próba meshu w 11 :P
wawel - 18 Luty 2011, 20:28

Slabo widac bo maly i ciemny jpg, ale chyba sam widzisz ze jest lepiej na siatce mesh niz bez. :-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group