Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Moje prace - Volkswagen T1 Deluxe Microbus 1951

DzumA - 78 - 10 Marzec 2011, 14:18
Temat postu: Volkswagen T1 Deluxe Microbus 1951
Zapraszam na przejażdżkę - wsiadajcie ;-)

ok 20-25 godzin
501 obiektów


wawel - 10 Marzec 2011, 17:11

Ciekawy, ale wole ten poprzedni, ten troche wyglada jak nieskonczony...

Tak jakbys zatrzymal sie w polowie drogi w pracy gl. nad kolorowym bokiem auta, oponami, zderzakami (ktore wygladaja na plastikowe) i srodkiem. Szyb tez jeszcze nie ma.
Przod, reflektory, lusterka, dekle sa b. dobre.
pozdr.

DzumA - 78 - 10 Marzec 2011, 17:35

niestety w tamtych modelach takie plastikowe zderzaki montowali - a alufelg też nie miał najciekawszych.
wynik pracy jest już plikiem skompresowanych w mniejszej rozdzielczości zatem zatracił trochę szczegółów.

rysunek zrobiłem w oparciu o to :
ZDJĘCIE

wawel - 10 Marzec 2011, 17:47

Wybor tematu w tym wypadku zdjecia to tez czesc pracy, i na tym zdjeciu sa te same niedoskonalosci. Tez nie stoi nic na przeszkodzie aby grafika byla lepsza niz takie zdjecie.
Bok moglby bardziej wygladac na lakierowany (tak jak np. tyl) Szyb nie widac, a szkoda.
Wydaje mi sie rowniez ze taki uklad boczny nie jest tak ciekawy jak ten w poprzedniej grafice.

Ale oczywiscie gratuluje!

pozdr.

restauro - 10 Marzec 2011, 18:01

Również gratuluję ,choć traktujesz realizację zbyt dokumentacyjnie. zaangażuj bardziej wyobraźnię i popracuj nad szczegółami .Podsyłam stronkę która być może wskaże Ci kierunek ,chociaż auror korzysta nie tylko z Corela, ale myślę że będzie pomocna w rozpasaniu wyobraźni.
http://igorstshirts.blogs...droid-bike.html

timex - 11 Marzec 2011, 09:33

Fajny, chociaż "czuć" że zżerała Cię niecierpliwość, aby jak najszybciej skończyć. Prawa przednia szyba jest , czy ja jej nie widzę? :D
A tak poważniej : 501 obiektów - zastanawiam się co w tej pracy robiłeś meshem, a co innymi technikami. Mógłbyś zamieścić szkic włosowy tej pracy? Jak znajdę czas w weekend przymierzam się do poznania mesha z x5, bo ten z 11 jest niespecjalny

DzumA - 78 - 11 Marzec 2011, 11:30

oj chłopaki Wam to dogodzić ;-)

Zgadzam się Wawel z tobą że wybór zdjęcia to też część pracy - jak nie najistotniejsza ;-) prawda jest taka że wyboru dokonał 3 letni chłopiec - to dla niego to narysowałem ;-)

poprawiłem nieco opony i szyby - zmieniłem też lakier - zderzaki celowo zostawiłem ;-)

nie chciałem nic polepszać - zatem nie uruchamiałem wyobraźni - bo model dla dziecka musiał być idealnie odzwierciedlony bo to jego ulubiona zabawka.

ponad 100 elementów do 150 było wykonane meshem !

zresztą jak nie chcecie się przejechać to nie ! co najważniejsze dziecku się podoba i mnie też.

nieco poprawiony busik:



tutaj szkic:



pozdrawiam

wawel - 11 Marzec 2011, 11:39

DzumA - 78 napisał/a:
oj chłopaki Wam to dogodzić ;-)

zresztą jak nie chcecie się przejechać to nie ! co najważniejsze dziecku się podoba i mnie też.


Oj nie po to piszemy te krytyczne uwagi zeby bylo autorowi niemilo, tylko aby tworzyl coraz lepsze te prace.
Ja moge nic nie pisac, ale wydawalo mi sie ze warto, bo widac duzy rozwoj i potencjal w tym co robisz, wiec troche konstruktywnych uwag bylo.
I tez nie pisalem ze sie nie podoba, tylko ze mozna jeszcze lepiej dana rzecz zrobic.
Sam widzisz ze poprawiles i jest lepiej, wiec jest zysk dla Twojej pracy.
pozdr.

DzumA - 78 - 11 Marzec 2011, 11:47

wiem wiem Wawel - wszystko rozumiem - doceniam wszystkie konstruktywne uwagi - nawet te mniej przychylne - nie obrażam się i nie gniewam - to nie moja natura - chciałem tylko wytłumaczyć pewne kwestie które zaczepiliście i wytłumaczyć co z czego wynikało.

ale jak teraz zdecydowanie lepiej teraz czy tylko nieco lepiej ?

ale że się nie chcieliście przejechać to wam nie wybaczę ;-)

timex - 11 Marzec 2011, 11:50

Dla mnie wersja 1 lakieru była lepsza, ale to rzecz gustu. Cień pod autem jak widzę poprawiony, bo w poprzedniej wersji wyglądało na to że auto się lekko unosi nad powierzchnią. Jeszcze coś z tym kierunkowskazem nie gra i chyba za mocne linie przy przednich szybach.
timex - 14 Marzec 2011, 14:11

Zassałem w piątek triala X5 i faktycznie mesh już jest całkiem fajnie rozwiązany. Niestety zachciało mi się coś narysować i na dobre wsiąkłem :D Rysuję, rysuję i końca nie widać :/
DzumA - 78 - 14 Marzec 2011, 14:39

tylko się nie śpiesz - czekamy ;-)
wawel - 14 Marzec 2011, 15:37

Chyba musi sie spieszyc ... bo trial sie skonczy ;-) Nie wiem ile jest aktywny ale bodaj 15 dni.
pozdr.

timex - 14 Marzec 2011, 20:26

nerwowo już nie wyrabiam :D
Za dużo szczegółów, przeliczyłem się z siłami i z wolnym czasem.


Uploaded with ImageShack.us

wawel - 14 Marzec 2011, 20:41

Zrobil nam sie tu automobil club,
timex - udany automobil! :-)
pozdr.
ps
dzis nie da sie uzytkowac tego forum

DzumA - 78 - 14 Marzec 2011, 21:06

szkoda, że nie skończyłeś - a tak to nie wiem co powiedzieć
mogło być tak fajnie ;-) a tak pół platoniczny projekt
w każdym razie i tak możesz sobie pogratulować !

timex - 15 Marzec 2011, 12:30

skończę jak czasu będę miał więcej, i niestety nie w tej sesji triala :P.
Wczoraj wieczorem odkryłem w x5 pełną automatykę mesha > klikasz i program meshuje automatycznie. Niewiele to ma wspólnego z artyzmem, ale podejrzewam zaoszczędzi 90% czasu

iraslbn - 15 Czerwiec 2011, 12:28

Witam, gdzieś widziałem te rysunki już... na innym portalu o ps.
Kawał dobrej roboty, mi niestety czas nie pozwala na spędzanie przy corelu, aż tyle czasu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group