Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Plotery i poligrafia - Profil Kolorystyczny ISO Coated FOGRA27

JarekDRAW - 25 Grudzień 2011, 12:07
Temat postu: Profil Kolorystyczny ISO Coated FOGRA27
Witam, poszukuję profilu kolorystycznego do Corela X3 .Kupiłem ploter do druku wielkoformatowego i zasuwa on głównie na tym profilu . W PS mam taki niestety w Corelu go nie widzę. CZy można go dołożyć do Corela i czy ktoś taki posiada.
X 5 już go ma lecz jak dla mnie strasznie jest nie stabilny zdecydowanie wolę X3 .


Pozdrawiam

Struna - 25 Grudzień 2011, 22:59

Profil z PS powinien działać również w Corelu bo to powinien być plik *.icc.
Skopiuj plik z PS do Corela do folderu 'Color'. U mnie w X5 tam są profile, więc możliwe że w X3 także ;)

kula69 - 26 Grudzień 2011, 00:02

JarekDRAW, ja robiłem tak jak radzi Struna i działały. A tak z ciekawości jaki to ploter i dlaczego bez RIP-u, czy to nie ograniczy możliwości plotera - taki druk tylko na sterownikach i co z profilami na konkretne materiały?
JarekDRAW - 26 Grudzień 2011, 12:59

Witam, Ploter to Zenith nic firmowego ale za to ma Dx5 głowicę Epsona za tą kwotę to myślę że wymiata , były jazdy z profilami ale dostarczyli Photo Printa i po małych korektach ustawień jest git.
Chodzi mi oto żeby zminimalizować różnicę kolorów , wejściowym profilem poza tymi od danych materiałów jest właśnie Iso Coated .... którego nie ma w Corelu .
Dzięki za odpowiedz jeszcze dzisiaj to wytestuję.

Pozdrawiam

miszcz301 - 27 Grudzień 2011, 10:13

http://www.eci.org/doku.php?id=en:downloads

może tu coś znajdziesz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group