Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Moje prace - moje logotypy

dj_maras - 9 Luty 2012, 23:11
Temat postu: moje logotypy
Witam wszystkich jestem tu nowy. w Corelu grzebie od roku i głównie robie logotypy i przedstawiam moje prace. Oceńcie sami.


















chezare - 10 Luty 2012, 09:27

Niektóre ciekawe, niektóre niewiele mają z logo w przyjętym tego słowa znaczeniu, wspólnego a już zupełnie nie mogę znaleźć logotypu :-)
dj_maras - 11 Luty 2012, 00:11

pokaż chazare roznice miedzy logo a logotypem ...
chezare - 11 Luty 2012, 01:30

Skoro zajmujesz się projektowanie to powinieneś to wiedzieć?
Logo może się składać ze znaku graficznego i napisu, który bardzo często jest nazwą firmy. Od pewnego czasu często zawiera też slogan reklamowy. Oczywiście te elementy mogą występować w różnych konfiguracjach i nie wszystkie logo musi zawierać. Jest wiele przypadków kiedy logo zawiera wyłącznie logotyp, ale nazywanie wszystkiego jak leci logotypem jest błędem, logo to nie to samo co logotyp.
Z całego tego zestawu jeśli bym musiał wybierać, to wybrałbym ostatnie, po skasowaniu tego złota bo jak mówią, nie wszystko złoto, co się święci garnki lepią :-)

Cysorz - 11 Luty 2012, 02:04

DJ - tworzenie logotypów nie polega na wyborze "fajnego" fontu i dodaniu do niego jakichś tam efektów. Nad logotypem czasami spędza się całe tygodnie chociaż nazwa może składać się z czterech liter i kółeczka... Oczywiście pomijam "logo" na wózek z preclami :D
Poszukaj w internecie hasła "księga znaku" - być może uda Ci się jakąś ściągnąć i przeanalizować - to naprawdę ciekawa lektura ;)

Ale pomijając te szczegóły to który logotyp wybrałbyś dla swojej firmy?

tadekk - 11 Luty 2012, 14:38

dj_maras napisał/a:
Oceńcie sami

Fajnie, ze robisz, ale moim zdaniem ładniejsze loga są proste. Prawdziwie cenne zaś te w których jest ciekawe dowcipne, skojarzenie.

gleba - 11 Luty 2012, 15:01

Pamiętaj o przejrzystości formy, bo jak klient będzie chciał zrobić nadruki na długopis to zaczną się schody. Umiar i prostota jest w cenie !\
Według mnie to powinieneś iść w stronę tej pracy, która przedstawia dip szaro-czerwone. Sam znak trzeba dopracować -jakieś niechlujne te gwiazdki ale pomysł jest ładny (popracuj nad nim) i skasuj ten dolny napis za bardzo przegadana czcionka

dj_maras - 11 Luty 2012, 16:47

ok dzięki za komentarze.
ps. do Gleba - akurat z tych wszystkich które wrzuciłem to ten DIP poszedł w świat dla firmy :]

tegraf - 12 Luty 2012, 14:29

http://damek.eu/czym-jest-logo-a-czym-logotyp/
gmikepl - 20 Marzec 2012, 12:30

To nazywa się przemysłowa produkcja log(ów?) od 5 do 10 zł za sztukę :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group