Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Plotery i poligrafia - Ploter tnący i łuk

ev_czarna - 16 Luty 2012, 18:04
Temat postu: Ploter tnący i łuk
Witam
Czy ktoś wie jak na ploterze tnącym (styropian) wyciąć łuk? Czy da się w całości, czy w jakiś częściach? A w ogóle jak takie "cus" narysować w corelu, żeby później ploter wyciął?

Cysorz - 16 Luty 2012, 19:17

Zamieść szkic projektu - będzie łatwiej...
ev_czarna - 16 Luty 2012, 20:06

Np. chcę zrobić coś takiego jak na zdjęciu :-?
Cysorz - 16 Luty 2012, 22:33

Z tego co wiem, plotery tnące styropian (styrodur) robią to przy pomocy gorącego drutu - więc mogą ciąć tylko po prostych liniach na wylot. Taki kształt można by było zrobić tnąc kilka warstw materiału i sklejając go ze sobą (co innego plotery frezujące - dla nich taki kształt to nie problem).
Przygotowując plik na ploter tnący musiałabyś każdą warstwę (płaszczyznę) rozrysować osobno - takie trójwymiarowe półkola raczej odpadają...

restauro - 17 Luty 2012, 08:49

Tobie potrzebny jest ploter frezujący ,albo frezarka 3D ,ale to dosyć kosztowe zabawki
http://www.youtube.com/watch?v=--eQ34a1hWw

kula69 - 17 Luty 2012, 10:55

ev_czarna, to robi się przy pomocy odpowiednio wygiętego elementu grzewczego (w uproszczeniu - drutu a właściwie płaskownika wygiętego w wzór frezów jego obrót po zadanym łuku tworzy kształt)
W Corel-u rysujesz tylko łuk

Roberto - 17 Luty 2012, 11:39

Widziałem kiedyś pracownie gdzie wykonywano takie elementy ze styroduru, komputera tam nie było.
ev_czarna - 17 Luty 2012, 13:13

Mam przy ploterze stół obrotowy do wycinania 3D, tokarkę i drut kształtowy - czyli pewnie tym drutem wytnę. Firma, która sprzedawała ploter ma zrobić szkolenie, więc będę mądrzejsza i będzie prościej ;-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group