Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Corel PHOTO-PAINT - a propos rysunków zeskanowanych

Mati - 17 Czerwiec 2007, 18:53
Temat postu: a propos rysunków zeskanowanych
Hej dopiero zaczynam i chciałbym sie dowiedzieć kilku rzeczy. Rysuję komiksy i chciałbym je obrobić. Mam problem. Gdy zeskanuję rysunek linie obraznów (postaci, przedmiotów itp) są krzywe, nierówne, ogóle wygląda jakby rysowało sie to w paincie, jak zrobić, by linie były równe, jak np. na tym obrazku? http://i14.photobucket.co...t/15quality.jpg
http://i14.photobucket.co...bot/16final.jpg

Mam Corel Photo Paint 8

anonymus - 17 Czerwiec 2007, 20:42

Skanuj z rodzielczością 300 dpi (do skali 1:1 przy wyjściu), w skali szarości lub kolorze (nie line-art) a obrazki zapisuj z wygładzaniem. A jeżeli chcesz mieć linie jak "żyleta" to przydalo by się to robić w Draw. Jeżeli rysujesz, to proponuję zainwestować w dobry tablet i robić to bezpośrednio w programie. Trzeba się pomęczyć z miesiąc - dwa, ale później (jeżeli w efekcie końcowym ma to być digital) to ciężko jest do ołówka wrócić ;)
Mati - 17 Czerwiec 2007, 20:53
Temat postu: ...
Skanuję dobrze, ale jak to zrobić w programie? W... Draw jak mówisz, jak to zrobić?
Pako - 17 Czerwiec 2007, 21:01

w draw zaimportuj zeskanowany obraz i zrob trasowanie...
JarekDRAW - 18 Czerwiec 2007, 06:37

Witam, po zaimportowaniu skanu do Draw, wybierasz na pasku poleceń/mapy bitowe/tryb 1 bit/ (zwróć uwagę na ustawienia progu)


następnie klikasz prawym guzikiem na obiekt i wybierasz


otwiera się trace stosujesz poniższe ustawienia


zamykasz trace zapisujesz ustawienia, automatyczny powrót do Draw, rozgrupowujesz ctrl U
usuwasz co nie potrzebne i gotowe

powinno wyglądać to tak

Mati - 18 Czerwiec 2007, 18:36

dzięki wielkie za info mam jeszcze jeden problem, trochę głupi - w jakim formacie wrzucić obrazek do Draw, dróbowałem jpg, gif mapa bitowa itp itd ale zawsze wyskakuje, że błędny format
JarekDRAW - 18 Czerwiec 2007, 19:06

Po otwarciu Draw, importujesz zdjęcie...


Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group