Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Moje prace - Logo dla firmy ubezpieczeniowej

sony - 31 Styczeń 2013, 19:23
Temat postu: Logo dla firmy ubezpieczeniowej
Logo dla firmy ubezpieczeniowej


gogman - 31 Styczeń 2013, 22:54

Pierwsza propozycja - takiego fonta bym się trzymał. Popracował nad "finanse i ubezpieczenia" oraz nad sygnetem, który nachodzi na fonta.
Ogólnie projekt fajny, zwiewny i świeży.

Shame - 1 Luty 2013, 11:20

Nice, very nice. Podzielam zdanie gogmana, żeby logo nie wchodziło na litery, jednak nie uważam, żeby ta klasyczna, elegancja szeryfowa czcionka była lepsza. Ta co wygląda trochę jak pogrubiony Century Gothic też jest dobra. Wszystko chyba zależy od oczekiwań klienta - jeśli to "stara" firma z ludzi w garniturach i grobowymi twarzami, to wiadomo, że klasycznie, ale jeśli to jakiś "młody" broker ubezpieczeniowy z młodym zespołem i w taki sposób chciałby się jawić potencjalnym klientom, to wtedy raczej na nowocześnie ;-)
Struna - 1 Luty 2013, 12:28

Ostatnio tego typu firmy odchodzą od szeryfów ;) Np. PZU, czy PEKAO. Tak więc popieram zdanie poprzedników - żeby typo odsunąć od logo i żeby nie było szeryfów :D
gogman - 1 Luty 2013, 12:47

Bez tych szeryfów jakoś mi sygnet gaśnie, nabiera jakby mniejszego znaczenia, szczególnie biorąc pod uwagę, że w czcionce bezszeryfowej literka "E" zaczyna się z małej litery.... i nagle robi się logo dla sailing team.
sony - 1 Luty 2013, 12:54

Generalnie klient uparł się na kolorystykę z bladymi kolorami to takie dostał - ostatni projekt i chyba taki zostanie jeszcze prawdopodobnie będą wizytówki to wrzucę wizualizację.

Mi też leży wersja numer 1 oczywiście do poprawy i z szeryfami.

gogman - 1 Luty 2013, 13:20

Ogólnie to i do nazwy bym się doczepił ... język sobie można połamać :) Ale pewnie klient lubi takie "nowoczesne, agresywne" nazwy :D. Strasznie nazwa nie trafiona.

Troszkę mnie też zdziwiło, że chcieli bladą wersję, no ale nie ma to jak być narzędziem w rękach klienta.

Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group