Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Moje prace - Poprawka

gogman - 6 Luty 2013, 00:45
Temat postu: Poprawka
Poprawione własne logo (mam nadzieje, że ostatni raz)
Poprzednie było do bani i od dłuższego czasu drażniło, nie dając spokoju.


Shame - 6 Luty 2013, 14:33

Moim zdanie - strzał w 10! :shock: szczególnie w wersji B/W "jedno nad drugim". Pogratulować!
kula69 - 6 Luty 2013, 23:41

ok - tak trzymaj
Shame - 8 Luty 2013, 01:41

gogman, ziom, jedna dodatkowa uwaga - co do Twojego logo to rewelka, jeśli chodziłoby o Twoją firmę i jeśli się tak reklamujesz, masz wizytówki i w ogóle... Ale na forum, gdzie medium to internet, Twój poprzedni awatar był o wiele fajniejszy i weselszy - teraz jak patrzę na posty z tym czarny G-kwadratem, to mam ważnie, żeś nam umarł i obrazek jest "ku pamięci" :mrgreen:
Cysorz - 8 Luty 2013, 02:04

Czysty, poprawny ale... nijaki.
Brakuje tu czegoś, ten kwadracik to nie jest już "firmowe" G, typografia też jakaś taka nijaka...

Struna - 8 Luty 2013, 07:59

Jako całość jest bardzo fajne. Podpis Gomac sugeruje, że logo przedstawia literę "G", jednak jak pierwszy raz zobaczyłem logo w avatarze, to nie skojarzyłem i myślałem, że to "C1“. :-) Co nie zmienia faktu, że jak zwykle pro wykonanie :-)
gogman - 9 Luty 2013, 12:19

Dzięki za opinie, mogłem spojrzeć na projekt pod innym kontem.

Ogólnie w pierwszym projekcie widziałem "C1" i okazało się, że nie tylko ja.
W projekcie stawiam na mega minimalizm, prostotę bez zbędnych wykończeń, dlatego typo zostaje.

Podsyłam do wglądu jeszcze parę rozwiązań jakie szły w parze podczas projektowania. Osobiście stawiam na projekt nr 2 ale chciałbym jeszcze poznać Waszą opinie.



Shame - 9 Luty 2013, 15:39

3. lub 4. (chyba nawet bardziej w stronę 4.).
gogman - 9 Luty 2013, 17:16

Dzięki Shame, ale jednak już postanowione... bo zaczynam się kręcić i niepotrzebnie filozofować... jako że założeniem było trzymanie się prostej formy, zostaje przy pierwotnym projekcie nr 1.
Cysorz - 9 Luty 2013, 18:45

4.
DzumA - 78 - 9 Luty 2013, 21:05

mnie też 3 i 4 z przewagą na 4
pozwoliłem sobie na małą modyfikację, którą pewnie też sprawdzałeś


również miłe dla oka ;-)

gogman - 10 Luty 2013, 10:43

Tak sprawdzałem :) ale znak robił się jeszcze bardziej skomplikowany - stawiam na prostą formę.
Zrobiłem też mały eksperyment - kazałem spojrzeć osobie na projekt nr 4 a później go narysować z pamięci... były problemy (dostawałem nowe projekty na sygnet :mrgreen: ).
Jak kazałem narysować z pamięci projekt nr 1 to nawet jak były problemy z dokładnym odzwierciedleniem to zawsze wychodziła litera G.
Nie twierdzę, że na takim "eksperymencie" opiera się dobry projekt ale po części coś w tym jest.

Shame - 11 Luty 2013, 12:22

Hhehe, Dzuma, jesteś wielki! Ja zrobiłem dokładnie to samo i taka była moja pierwsza myśl! Żeby dodać "ogonek", ale stwierdziłem, że na bank gogman to robił i pewnie mu coś nie leżało. Ale skoro już dwie osoby wpadły na to samo, to coś w tym (również) jest :-D
gogman - 11 Luty 2013, 16:24

Bardziej pasowała mi kompozycja otwarta (większe możliwości) - czyli bez ogonka, dodając ogonek mamy zamknięty sześcian w czerwonej ramce - nie leżało mi to.
DzumA - 78 - 11 Luty 2013, 17:14

nie zamykasz tylko trzymasz w garści, ryzach , objęciach itp. ;-)
a sześcian to niestety problem dla ludzi do zapamiętania - to taka złożona figura

gogman - 11 Luty 2013, 19:43

Nie wiem czy problem ale założeniem było zrobić jak najprostszy znak.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group