Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Moje prace - Plakat konkursowy

sekowal - 21 Luty 2013, 21:50
Temat postu: Plakat konkursowy
Witam!
Oto plakat na konkurs "Transplantacja-dar życia. Jestem na tak"
Konkurs już się zakończył, praca dostała została wyróżniona.
Nie wiem kto był w jury i z jakimi "dziełami" ów praca konkurowała, niemniej
jednak jestem ciekaw opini ludzi ze środowiska.
Reasumując... czekam na oceny, komentarze, wyzwiska itd

Shame - 21 Luty 2013, 22:12

Koncepcja fajna, jednak chyba mogę się pokusić o pewną uwagę. Mianowicie miałeś bardzo dobry pomysł z tymi słowami "życie" w różnych językach, ale chyba powstrzymałeś się w pół drogi, co najwyraźniej nie pomogło. Mogłeś zrobić to w sposób następujący:

z zachowaniem tej przerywanej linii cięcia i nożyczkami.

Dodatkowo przyglądam się temu podglądowi i widzę, że i linia cięcia i nożyczki są "postrzępione" - to też nie był dobry pomysł, bo wygląda jak trasowane zdjęcie zrobione komórką :-/ Trzeba było zrobić porządne, czyste, gładkie obiekty, żeby nie wyglądały jak pomyłka.

Skoro również już użyłeś jasnych liter (białych) w sercu, to mogłeś przyciemnić tło. Zrobić przejście od czerwonego do ciemnego czerwonego, zamiast od jasnoczerwonego do czerwonego. Coś w ten deseń:


I ostatnia sprawa - ta linia pulsu jest dobra, ale mogłeś odrobić lekcje i dać wersję realną, medyczną czyli jej przebieg np. stąd:

bo Twoja wygląda troszkę jakby Twój pacjent dostał ataku serca, bo ta linia nie przebiega jak prawdziwa, czaisz ;-)

Pmysł faktycznie do wyróżnienia, trochę warsztatu zbrakło, ale to TYLKO i wyłącznie kwestia doświadczenia, nie talentu, czy pomysłów, których ci jak widać nie brakuje.

sekowal - 21 Luty 2013, 22:23

W 100% się z Tobą zgadzam, ale to z lenistwa ;/ Nie sądziłem nawet, że praca ma jakiekolwiek szanse na powodzenie
bidon184 - 21 Luty 2013, 23:59

ogólnie mi się podoba,ale ja ,jak to ja użył bym też czcionki Lifeline,w czcionce można używać samej spacji i ta linia fajnie wychodzi

gogman - 22 Luty 2013, 02:04

Ogólnie plakat mi się podoba, jest właśnie ten klimat (praca robiona przez dziecko)
Popracował bym tylko nad fontem, wywalił gradient z pod serca i z tą linią pulsu bym coś porobił. Jestem na tak.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group