Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Moje prace - logo i problem

radd - 25 Marzec 2013, 21:40
Temat postu: logo i problem
Witam
Troszkę niechcący, pewien mój projekt został wybrany przez klienta,"mojego klienta", z zastrzeżeniem, że trzeba pogrubić czcionkę, ale nie zmieniać, bla bla bla, ale chciałby by wystylizować
sygnet z tego projektu w literkę "e"

i o ile patrząc na to co zrobiłem po pewnym czasie, już mi się wcale nie podoba, to
zmienienie tego w to całe "e" już całkiem przekracza moją wyobraźnie.

Może ktos ma jakiś pomysł i chciałby coś poradzić, by bez zbytniej ingerecji coś jednak tu zmienić ?

Wiem że gogmanem to ja nie jestem, więc wyrozumiałości trochę proszę :)

Shame - 25 Marzec 2013, 22:38

Projekt dobry, szczególnie ta czarno biała wersja - z tymi gradientami i ilością kolorow w gornych wersjach trochę poleciałeś ;-) weź się za lewą opcje b/w - mógłbyś zrobić tak, żeby ostatni "listek" po prawej na górze był troche mniejszy, wtedy zjedź "łodyżką" ciut w dół, skręć w lewo i delikatną falką zamknij e - ale nie do końca - niech ta pozioma falka nie dotyka lewej części. Jak znajde chwilę to postaram się to zrobić.
gogman - 25 Marzec 2013, 22:57

radd, możesz wrzucić jeszcze wersję uproszczoną bez przejść tonalnych, przedstawioną na białym jak i czarnym tle?

Co do stylizowania sygnetu jeszcze bardziej w stronę literki "e" to dla mnie osobiście już nie potrzebny zabieg (miałem identyczny problem przy projekcie extri, też musiałem kombinować żeby nie spierdzielić technicznego ładu projektu) zaburzy totalnie naturalny przebieg konstrukcji sygnetu.

Klient rozumiem, że zajmuje się ... coś z metalem :) (nie bądź taki, opisz coś więcej)
Z kolorami zaszalałeś - utrudniłeś sobie jak i klientowi życie :) nad typo bym popracował.

Ps. Ja nie jestem tu jakimś guru, ale pogadać można... może coś z tego sensownego wyjdzie :)

Shame - 25 Marzec 2013, 23:55

Uhm, cofam swoje poprzednie wskazówki - usiadłem do tego i stwierdzam, że po przeróbkach, które dają w prawdzie "e", logo nie wygląda dobrze. Podobnie jak wujek gogman twierdzę, że sygnet jest wystarczająco dobry i nie ma sensu na siłę go przerabiać i stylizować do czegokolwiek.

radd, musisz dać do zrozumienia klientowi, że to Ty jesteś ekspertem (grafikiem i projektantem) i to Ty miałeś za zadanie zrobić logo. Oczywiście klient mówi, czego oczekuje, ale broń boże nie może ci mówić jak co ma wyglądać! Podejrzewam, że gogman poprze moje słowa, że powinieneś przekonać klienta, jakim kiepskim pomysłem byłby psucie tego sygnetu i że logo nie musi być jednoznaczne ;-) Jak dla mnie już w pewnym sensie przypomina "e" (przez ten ostatni listek) i to powinno wystarczyć. Jeśli koniecznie chce "e", to na twoim miejscu zrobiłbym inne logo od początku, niż przerabiał to.

Co do typo, to faktycznie słabe - nie chodzi o dobór stylu, bo małe litery dobrze się tutaj komponują (to małe "e" jest ważne), ale kerning straszny - żadna z przerw między literami nie jest taka sama :roll: Popracuj nad tym. Aha, nie stosowałbym na twoim miejscu odmian bold, heavy, czy nawet semibold - użyj normal, regular czy medium (różnie się to zwie) o maksymalnej (!) grubości odpowiadającej grubości łodyżki.

Ot, moje 3 grosze :mrgreen:

EDIT:
Najlepiej wyszło mi coś takiego:

ale to nadal gniot w porównaniu do oryginału. Obstawaj przy swoim! Wierzymy w ciebie, radd!

gogman - 26 Marzec 2013, 00:11

Dokładnie, musisz w jakiś sposób przekonać klienta, że technicznie (o ile prawidłowość techniczna jest zachowana) jest to nie możliwe - od ręki jak najbardziej ale wyjdzie z tego bohomaz. Pokaż mu nawet jak ten bohomaz wygląda.

No i daj znać jaki charakter ma działalność klienta. Bo mogą to być ozdoby z metalu albo ciężki przemysł.

Przykład prostego, przemyślanego, dobrego projektu



Shame już Cię wyręczył - teraz to wygląda jak sygnet dla zakładu pielęgnacji roślin :)

bidon184 - 26 Marzec 2013, 01:11

ja bym tam nic nie kombinował tylko dał belke poziomą przy ostatnim zębie frezu(czerwonym) i po kłopocie,ewentualnie moze zrobił bym tę belke w kolorach poszczególnych zębów frezu i już,było by e
radd - 26 Marzec 2013, 18:38

Dzięki za zainteresowanie Panowie.
Pomogliscie mi, choć już miałem powiedzieć klientowi żeby spadał (nieładnie, wiem)
W końcu zastosowałem się do przedłużenia tej łodyżki (jakoś nie traktowałem tego jak rośliny, więc nie przyszedł mi ten pomysł do głowy - wyszło moim zdaniem słabo, ale potraktowałem to już spychologicznie niestety. wynik

Co do klienta ostatecznego - nie znam niestety - wiem ze zajmuje się gięciem stali, robienie jakichś barierek i balkonów
obecna strona tutaj

Co do typologii - nie jestem w tym jeszcze dobry, ale jesli chodzi o krzywy napis - widziałem - to nadal jest czcionka jakaś dziwna, nie zamieniona jeszcze na krzywe, więc jesli dojdzie do transakcji, poustawiam to i troszkę mam zamiar obnizyć cały napis.

Co do uproszczonej wersji dla gogmana

No i cały bałagan, który dał ten wynik

Shame - 26 Marzec 2013, 23:02

radd - ta zwykła pozioma kreska nie pasuje style - i nie ważne co mówi klient, to wygląda gorzej. Z twoich wariacji na ten temat też niestety niewiele dobrego nie wyszło, bo psuje się tzw. floł i symetria projektu, bo ciut za bardzo ściskasz tę łodyżkę. Jeśli chcesz to wykorzystaj to co zamieściłem w poprzednim poście (dopracuj ten najmniejszy listek, żeby nie bł taki spiczasty).

Ale przyszła mi do głowy pewna myśl - może spróbuj ustawić to po spirali symetrycznej o wartości obrotów 1 (lub troszkę dłuższą) ze zmniejszającymi się listkami? Taka spirala o wartości 1 wygląda jak "e" ;-)

gogman - 27 Marzec 2013, 09:39

A nie będzie to już wyglądało jak muszelka ;>
Shame - 27 Marzec 2013, 10:05

Może trochę - chyba zależy to od wielkości tych listków itp. poza tym mówiłem o wartości spirali 1 - wtedy jeszcze nie wygląda jak muszelka, tylko jak pisane ręcznie "e". Ale nawet gdyby - kto powiedział, że nie mogłaby być muszelka? Logo i tak nie ma praktycznie związku z produktami metalowymi, więc może być wyrazem czegoś innego - muszle spiralne są jednym z cudów natury - idealnymi spiralami o symetrycznej lub logarytmicznej strukturze, co mogłoby odzwierciedlać precyzję i jakość wykonania elementów stalowych wykonywanych przez tą firmę ;-) Hehe, ale pojechałem :-D staram się obronić przed celnym wytykiem :mrgreen: żartuje - ale serio, to może coś w tym jest? :roll:
gogman - 27 Marzec 2013, 12:56

Pięknie wybrnąłeś :mrgreen:
Stipa - 29 Marzec 2013, 10:10

Trochę spóźniony post. Ale nie doczytałem do końca posta, Radda. I gdy zobaczyłem jak przywalił tą prostą krechą po projekcie, to się przeraziłem i pomyślałem, że można to zrobić np. tak:


To tak na szybko, sprawa połączenia dwóch ostatnich listków do dopracowania, może ostatni gruby listek bez dziubka...

$tipa

radd - 4 Kwiecień 2013, 18:36

Nie spóźniony, nie.
te wszystkie kreseczki i zmiany, były do bani
to było nieedytowalne poprostu.

Tak czy inaczej, sprawa zamkneła się dzisiaj tym oto efektem.

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc.
Jeśli jeszcze macie jakieś uwagi, to proszę bardzo, bo wysyłam to dopiero po weekendzie,
ale sygnetu już nie zmieniam - zastrzegam :-D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group