Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Makra - Marka - Styl wymiaru jako ikonka polecenia

ersend - 24 Kwiecień 2014, 23:33
Temat postu: Marka - Styl wymiaru jako ikonka polecenia
Witam wszystkich!

Pracuję w Corelu już kilka dobrych lat, aczkolwiek działanie makr i skryptów zaczynam dopiero zgłębiać i odkrywać od niedawna. Zauważyłem, że makry strasznie upraszczają prace gdy pracuję się w programie 8 godzin dziennie. Potrzebne rzeczy stworzyłem sobie sam za pomocą rejestrowania makr, jednak w tym wypadku to nie wystarcza.

Chodzi o to aby stworzyć taki skrypt ( makra ) aby po dodaniu go jako ikone polecenia ( z tym sobie poradze sam ) po naciśnięciu uruchamiało się wymiarowanie poziome lub pionowe w określonym stylu: czerwony kontur, czerwona czcionka, czcionka 75pkt., wyłączone wyśrodkowanie tekstu między liniami pomocniczymi, bez pokazywania jednostki, milimetry, bez żadnych zer po przecinku.

Potrzebne będzie kilka takich styli ( np. inny kolor ) ale z tym też już sobie poradzę,
zmieniając kod.

Próbowałem uzyskać ten efekt narzędziem Style Obiektu, ale nie udało się całkowicie uzyskać zamierzonego celu.

Jeśli ktoś by miał odrobinę chęci i czasu będę bardzo wdzięczny za pomoc w utworzeniu takiego skryptu lub przynajmniej próby.. może wspólnymi siłami dałoby się to stworzyć.

Dziękuje i pozdrawiam.

Aha, jeszcze jedno pracuję w wersji X6

chezare - 25 Kwiecień 2014, 17:03

Nie wiem jak jest w X6, ale wydaje mi się, że z kolorem linii i fontu i ich właściwościami, grubością linii, wielkością czcionki nie powinno być żadnego problemu bo w wymiarowaniu używane są domyślne, albo ustawione wartości tychże.
To w jakich jednostkach wyświetlane są wymiary, z prefiksem czy bez, da się ustawić na stałe w programie, podobnie jest bodaj z pozycjonowaniem napisu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group