Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Corel PHOTO-PAINT - nie działa róźdżka

dj_maras - 31 Lipiec 2014, 22:02
Temat postu: nie działa róźdżka
witam, nie dziala mi różdżka... dlaczego ???
Shame - 1 Sierpień 2014, 00:23

Za mało many lub skończyły ci się ładunki :roll:

Nie mogłem się powstrzymać. Może przybliżysz sprawę - w jakiej sytuacji nie działa? Jak rozumiem, nie zaznacza, nie tworzy maski, tak? Zawsze, czy tylko w jakimś dokumencie. Masz wybrany jakiś obiekt/warstwę? Ustawienia różdżki itp.?

Artur Miernik - 1 Sierpień 2014, 08:29

Mistrz riposty.
chezare - 1 Sierpień 2014, 10:38

Może tolerancja jest za mała?
Nie ma się z czego śmiać, awaria różdżki to jest poważny problem i może się skończyć TAK

Shame - 1 Sierpień 2014, 17:34

chezare, też pomyślałem o tolerancji, ale nawet ustawiona na 0 (czy 1) zawsze zaznaczy chociaż 1 piksel... Pomyślałem też, że może automatycznie ustawia się tryb odejmowania albo coś w ten deseń, ale to tez nie to (nawet przy braku zaznaczenia i kliknięcia różdżką w trybie odejmowania, nadal coś się zaznacza).

Jednak mam pomysł! dj_maras, A weź coś na jakimś obrazku użyj różdżki - coś kliknij i (teoretycznie) zaznacz. Następnie wciśnij CTRL+H. To opcja pokazywania (lub ukrywania) markizy :-D Może przez przypadek kiedyś tak wcisnąłeś? :roll: Może ona działa, tylko ty tego nie widzisz?

restauro - 1 Sierpień 2014, 17:49

No i pozostał jeszcze F8
dj_maras - 1 Sierpień 2014, 20:14

shame za pierwszą wypowiedź masz piwko :]

pomogło ctrl+h

dzięki! :]

Artur Miernik - 2 Sierpień 2014, 14:14

Zilustrujmy to:



Ten czar działa zarówno w Corelu, jak i w Photoshopie… no immunize to spell.

Shame - 2 Sierpień 2014, 15:23


chezare - 2 Sierpień 2014, 16:32


Artur Miernik - 2 Sierpień 2014, 17:20

No masz, któryś zwiech forum wyciął wpis Cezaremu!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group