Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

CorelDRAW - grafika wektorowa - Eksport plików

kmk - 21 Październik 2014, 14:29
Temat postu: Eksport plików
Czy CorelDRAW ma gdzieś opcję, w jakiej lokalizacji zapisać eksportowany plik? Zauważyłem, że każdy plik chce zapisywać w ostatnim zapamiętanym miejscu eksportu i jest to wielce uciążliwe:/ gdyż pracując z wieloma plikami trzeba non stop wprowadzać ścieżkę :///

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Paweł C. - 21 Październik 2014, 15:00

A jaka jest różnica? Zapisuje Ci plik w ostatniej lokalizacji eksportu i chyba to jest właśnie udogodnienie. I wychodzi na to samo...
bidon184 - 21 Październik 2014, 15:38

znaczy corel zapisuje tylko w danej sciezce do momentu wyczerpania buforu ściezki,gdy to sie wyczerpie przechodzi w zapis dokumenty,i moim zdaniem jest to troche bug programu,powinien zapisywac w danej sciezce az do momentu zmiany tej sciezki
Artur Miernik - 21 Październik 2014, 15:49

Tu chyba chodzi o coś elementarnego:

Zamiast [ctrl]+[s] użyj… [ctrl]+[shift]+[s], to przy zapisie, a przy eksporcie przecież program pyta o docelową lokalizację.


Bidonie, co to jest „wyczerpanie buforu ścieżki”?

kmk - 21 Październik 2014, 18:04

ok, chyba już wiem xP
ctrl + shift + s pozwala zapisać (w każdym lub prawie każdym) formacie i dzieje się to w folderze, w którym jest zapisany plik, który eksportujemy - niestety za każdym razem trzeba wybierać format z listy:/

Podczas eksportu (ctrl + e) lub opcji "publikuj jako pdf" chce zapisać nasz plik w folderze ostatnio używanym podczas wyboru danej opcji - to określiłem jako uciążliwe i moim zdaniem takie jest - szczególnie jeśli pracuje się na kilku dokumentach jednocześnie :///

w sumie... to nadal nie wiem czy można zmienić tę opcję xP

...ABY PLIK, KTÓRY CHCĘ WYEKSPORTOWAĆ OD RAZU ZNALAZŁ SIĘ W FOLDERZE, W KTÓRYM PRACUJE TZN. W KTÓRYM JEST ZAPISANY PLIK ŹRÓDŁOWY.

Artur Miernik - 21 Październik 2014, 23:33

Też nie lubię tej cechy.

Jeśli eksportujesz do PDF-a, to możesz to zrobić poprzez menu:
File > Collect for output dla tamizjańczyków i
Plik > Zbierz do prac drukarskich w wersji cywilizowanej.
I sprawa załatwiona.

Natomiast do innych formatów jest gorzej. Zakładam, że masz w tle otworzone windowsowe okno z katalogiem, w którym pracujesz:
— kliknij w nim na ścieżkę dostępu, ta zaznaczy się cała, wtedy ją skopiuj do pamięci,
— przełącz się na Corela i tam w oknie eksportu znów kliknij w ścieżkę i zastąp ją tą z pamięci.



Zawsze to szybciej, niż wyklikiwać po kolei katalogi.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group