Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

CorelDRAW - grafika wektorowa - Prośba - corel na pdf

Pepsaj - 21 Listopad 2014, 15:22
Temat postu: Prośba - corel na pdf
Witam, mam takie pytanie (banalne mam nadzieję): jak zapisać z corela X4 rysunek (konkretnie folder reklamowy) do pdfa? Tzn widzę opcje zapisywania jako pdf i spoko, działa.

Problem w tym, że nie wiem jak zrobić folder na wiele stron w pdfie, bo corel eksportuje mi tylko jedną. Tą w głównym prostokącie, a to co poza nim nie jest w ogóle brane pod uwagę. Jaki jest na to sposób?

bidon184 - 21 Listopad 2014, 15:24

jak pojawi ci sie okno poup przy eksporcie do pdf, to zaznacz kwadracik bieżaćy dokument ;-)
Pepsaj - 21 Listopad 2014, 18:09

Tzn. ja mam opcje "publikuj jako pdf" i domyślnie mam znaznaczone "bieżący dokument" (z tym, że muszę wejść w opcje żeby to zobaczyć) ale i tak eksportuje tylko to co na polu a4 jest - jako jedną stronę pdf.
bidon184 - 21 Listopad 2014, 18:39

no to znaczy ze nie masz pelnej wersji tylko jakas Se lub home steudent
Trurl - 21 Listopad 2014, 18:41

Najpierw wybierasz ustawienia PDF tu: File/Publish to PDF/PDF Presets, a jak już wybierzesz odpowiedni profil, to zaznaczasz opcję:
File/Publish to PDF/Settings/Current Document. :-)

Pepsaj - 21 Listopad 2014, 18:51

Niemożliwe, na pewno mam pełną wersje.

No tak, wszedłem w ustawienia i dałem cały dokument, ale niczego to nie zmienia ;/ zaraz zrobie screeny

restauro - 21 Listopad 2014, 19:05

X4
Nowy obraz.bmp

Pepsaj - 21 Listopad 2014, 19:31

Chyba mnie nie rozumiecie. Moja praca w corelu wygląda tak: http://fotoo.pl//out.php?i=911542_1.jpg

Ustawienia mam dobrze, tak jak w pliku w poście wyżej. A wychodzi z tego pdf z tylko jedną stroną, tylko z tą górną częścią. a ja bym chciał żeby pdf miał 2 strony.

Trurl - 21 Listopad 2014, 19:44

Screen, który pokazujesz mówi, że w Corelu masz dokument jednostronicowy. Jeśli tak, to każdy PDF zrobiony z tego dokumentu będzie też jednostronicowy... :-)
chezare - 21 Listopad 2014, 19:56

Być może dołączę do tych co nie rozumieją, a być może rozumiem? :-)
Wydaje mi się, że w dokumencie masz jakieś elementy poza polem zdefiniowanej strony.
Rozwiązanie, zmień rozmiar strony na taki żeby wszystko się na niej mieściło.
W Corelu każda strona dokumentu może mieć inny wymiar, jeśli zachodzi taka potrzeba.


Wszystko co ma być w pdf ma się mieścić na stronie dokumentu w Corelu.
Normalnie to się każdą stronę dokumentu robi na oddzielnej stronie w Corelu, a w drukarni sobie to układają na formacie na którym drukują.

Edit.
Nie zauważyłem obrazka, ale jest tak jak myślałem.
Musisz dodać stronę w Corelu i przenieść to co jest na dole na drugą stronę.

Pepsaj - 21 Listopad 2014, 19:59

Trurl napisał/a:
Screen, który pokazujesz mówi, że w Corelu masz dokument jednostronicowy. Jeśli tak, to każdy PDF zrobiony z tego dokumentu będzie też jednostronicowy... :-)

No a da się zmienić w corelu na dokument wielostronicowy?

Pepsaj - 21 Listopad 2014, 20:01

chezare napisał/a:
Być może dołączę do tych co nie rozumieją, a być może rozumiem? :-)
Wydaje mi się, że w dokumencie masz jakieś elementy poza polem zdefiniowanej strony.
Rozwiązanie, zmień rozmiar strony na taki żeby wszystko się na niej mieściło.
W Corelu każda strona dokumentu może mieć inny wymiar, jeśli zachodzi taka potrzeba.
Obrazek

Wszystko co ma być w pdf ma się mieścić na stronie dokumentu w Corelu.
Normalnie to się każdą stronę dokumentu robi na oddzielnej stronie w Corelu, a w drukarni sobie to układają na formacie na którym drukują.

Drukarnia, drukarnią, ale ja bym potrzebował też pdf na stronę internetową do pobrania, dlatego chciałbym to mieć w wielo stronicowej formie. Ale tak, mam to poza zdefiniowanym polem strony, bo chciałem to jako osobną stronę.

przepraszam, że trochę chaotycznie, ale jestem sam z 1,5 rocznym dzieckiem w domu i troche kiepsko z czasem

chezare - 21 Listopad 2014, 20:02

Przeczytaj to co napisałem i będziesz wiedział co zrobić :-)

TAK MA BYĆ

Pepsaj - 21 Listopad 2014, 20:10

Aaaa... no i o to chodziło! Dzięki wielkie :) Wiedziałem, że musi być jakiś prosty sposób :D
Trurl - 21 Listopad 2014, 20:14

Cytat:
No a da się zmienić w corelu na dokument wielostronicowy?

Da się. Możesz zdefiniować dowolnie wiele stron w dokumencie Corela. Dodawanie stron jest na dole ekranu. Dodaj tyle stron, ile trzeba, rozmieść na nich to, co ma być w pedeefie i zrób z całości pdf. :-)

chezare - 21 Listopad 2014, 20:30

Pepsaj już o tym wie :-)
Żeby informacja była pełniejsza to dodam tylko że w pdf może być nie tylko wiele stron, ale mogą one mieć różne wymiary i orientację, np. RÓŻNE STRONY W TYM SAMYM PDF
Umożliwia to ten przełącznik

bidon184 - 22 Listopad 2014, 00:03

hym ja tam nie wiem ,ale to chyba jest to samo co napisalem pare postow wyzej,nie wiem zagubilem sie :-) ale jak siebie znam to jagos nie kumam :-) :-D
Artur Miernik - 22 Listopad 2014, 05:46

Restauro…

Cytat:
Plik Nowy obraz.bmp został usunięty z serwisu WyslijTo.pl.

restauro - 22 Listopad 2014, 12:15

Artur Miernik napisał/a:
został usunięty z serwisu

Już nieaktualny , dlatego zniknął . Przyznaję że przez przypadek.

Pepsaj - 24 Listopad 2014, 12:26

bidon184 napisał/a:
hym ja tam nie wiem ,ale to chyba jest to samo co napisalem pare postow wyzej,nie wiem zagubilem sie :-) ale jak siebie znam to jagos nie kumam :-) :-D

Rozwiązaniem było dodanie wielu stron, bo to na to nie wpadłem ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group