Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

CorelDRAW - grafika wektorowa - Nie działa wyszukiwanie przycisków

F-Głowy - 21 Listopad 2014, 15:52
Temat postu: Nie działa wyszukiwanie przycisków
Czemu wyszukiwanie przycisków po nazwach kompletnie nie działa w Corelu?
Mógłby ktoś sprawdzić to u siebie i powiedzieć mi czy też tak ma? Załączam obrazek.
Ustawcie sobie typ "Pokaż wszystkie przyciski" czy jakiś taki podobny i wyszukajcie np. "Separator". Nic Wam nie wyskoczy.



(na obrazku separator odnaleziony został ręcznie)

bidon184 - 21 Listopad 2014, 16:21

ja powiem tak u mnie wszystko działa,czy wynajdujesz to z biegu czy te bugi sa efektem dobrej znajomosci interfeisu i sa de facto faktycznym problemem???? bo jesli nie to dojdziemy do absurdu ktory był pokazany w filmie poszukiwany poszukiwana czxyli bedziemy przeprowadzac eksperyment ile jest cukru w cukrze
F-Głowy - 21 Listopad 2014, 17:07

U kogoś innego niż Bidon też działa? Ten błąd był CHYBA nawet i w poprzedniej wersji.
Shame - 22 Listopad 2014, 12:46

Hehe, F, tyś się minął z powołaniem, chłopie! Ciśnij w kąt grafikę użytkową i zajmij się profesjonalnym β-testingiem!

Odnośnie wyszukiwania to jedynie z tym separatorem to nie działa. No może jeszcze z czymś, ale nie chce mi się wszystkiego próbować. Faktem jest, że jak wpisuję "sep" to wyskakuje pierwsze alfabetycznie wyszukane hasło, czyli "sepia". Dodam kilka liter: "separat" i już wyszukuje mi "separate curves" czy coś w ten deseń, ale kiedy wpiszę całe "separated" to faktycznie wyrzuca taki sam błąd co u ciebie. Jak jednak wspomniałem, może tak jest tylko z Separatorem? Co nie wpisałem (np. menu, auto, dash itp.) to zawsze coś znalazło. Ba, wyszukuje nawet słowa zawierające cząstkę wpisanego wyrażenia. Jak widać, programiści zajęli się tym, żeby wszystkie narzędzia i opcje były dostępne podczas wyszukiwania, ale nie zawracali sobie głowy (zapomnieli?) o elementach interface'u, to bym jest separator ;-)

Teraz autentyczna, niezłośliwa rada - zbierz te wszystkie buraki dokumentując je zrozumiałymi i jasnymi przykładami i prześlij do Corela. Może przyłożysz rękę do niechybnie powstającego serwis-paka?

F-Głowy - 23 Listopad 2014, 01:15

Shame, ja wynajduje błędy nie tylko tu. Tylko zawsze i wsżędzie. Odnosze wrażenie, że tylko ja je umiem znajdywać. Że czekają aż ja je wyłapie. To irytujące.
Z separatorem nie działa, dziwne właśnie :)

Artur Miernik - 23 Listopad 2014, 03:28

F, tylko nie idź z propozycją pracy do Corela… odnoszę wrażenie, że oni przyjmują sprawdzaczy, ale po paru latach palą ich na stosie.
tegraf - 23 Listopad 2014, 08:55

Bo "Separator" to nie nazwa tylko typ. Nie ma nazwy, to i Corel tego nie znajduje. To rodzaj kreski oddzielającej grupy menu i chyba jest nienazywalny. Ale pewności nie ma.
bidon184 - 23 Listopad 2014, 10:02

jest nazywalny to Bar,sa rozne scroll bar textt bar ,long bar,menu bar, scroll bar menu itd,kwestia jest tego czy w dll jezyka ktos to przetlumaczył,w corelu X6 tak jak wczesniej pisałem wyszukuje bez problemu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group