Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Szukam rysunku lub czcionki - Pilna prosba!

stary7777 - 31 Styczeń 2016, 16:10
Temat postu: Pilna prosba!
Witam! czy ktoś mógłby poratowac czcionką: Engrez i FF Tundra?

Z góry dziękuję za pomoc i uprzejmość ;))

Pozdrawiam

bidon184 - 31 Styczeń 2016, 18:35

engrez polbiedy tylko jaki regular bold medium thin czy jaki? tej drugiej to nie kojaze
Cysorz - 31 Styczeń 2016, 18:46

Ale co to znaczy poratować?
Na pewno nie masz na myśli tego, żebyśmy ją dla Ciebie "spiracili", dlatego proszę bardzo:
https://www.fontfont.com/fonts/tundra
https://www.fontshop.com/families/engrez

restauro - 31 Styczeń 2016, 19:07

Cysorz napisał/a:
Na pewno nie masz na myśli tego

Wpisz potrzebne teksty na podanych przez kolegę stronach ,użyj narzędzia do trasowania i będziesz miał prawie oryginał w wektorach .Widzę tam krój pisma w także pdf .

stary7777 - 31 Styczeń 2016, 20:27

Bidon 184 - dziękuję z góry. Najlepiej light, medium
tegraf - 1 Luty 2016, 12:44

Odpowiadam, żeby zobaczyć wiadomość od Bidona.

Zobaczyłem - i zastanawiam się, czy to aby w porządku, by ktoś z uprawnieniami moderatora podawał przepis, jak spiracić font, który trzeba kupić, by używać.

bidon184 - 1 Luty 2016, 12:51

no wlasnie sam nie wiem czy to calkiem legalne wiec zakodowalem,z drugiej stronyprogramy sa calkiem legalne no i najwazniejsza sprawa ,to chyba jest problem adobe z nie potrafi zabezpieczyc pliku,tak naprawde to jesli chcesz miec tylko krzywe bez pliku ttf to wystarczy przy otwarciu corela skopiowac plik fonta :-P ,to jest na moim komie wiec chyba jaknajbardziej powinno to byc legalne,a po trzecie kto kaze osadzac font nie lepiej go skrzywic i dopiero robić sample,no nie wiem tutaj nie jestem pewny,a tak wogle to napisalem to w celach edukacyjnych :-)
tegraf - 1 Luty 2016, 12:57

Nielegalne. Za wymienione fonty trzeba ich autorom zapłacić, by używać. To, że programy do obejścia tego ograniczenia są legalne - nic nie zmienia. Ani żadne "zaklęcia" typu kopiowanie czegoś tam z tempów czy usuwanie zabezpieczeń z pdfa. Programy do włamań na konta bankowe pewnie też są legalne.
bidon184 - 1 Luty 2016, 13:00

hym,chyba masz racje wiec usune ,aczkolwiek uwazam ze tutorial calkiem niezly mi wyszedł :-)
tegraf - 1 Luty 2016, 13:02

Tutorial niezły. Ale tutaj nie wypada, zwłaszcza Tobie. :-)
bidon184 - 1 Luty 2016, 13:03

oki,obiecuje poprawe :lol: :mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group