Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Plotery i poligrafia - Potrzebna pomoc doświadczonego.

shestiger - 4 Kwiecień 2016, 13:41
Temat postu: Potrzebna pomoc doświadczonego.
Wykonywałam projekt etykiety ale wciąż są uwagi z drukarni, stanęło na etapie w którym nie mogę sobie sama poradzić i bardzo proszę o szybką pomoc.
Fonty są już w krzywych, Pani z drukarni twierdzi ze reszta grafiki też jest w krzywych a wg mnie nie bo kiedy sie kliknie na jakieś to jest opcja "zmień na krzywe"
Proszę niech ktoś zajrzy fachowym okiem na to i poprawi. Potrzebuje te pliki w pdfach

http://sendfile.es/pokaz/757786---yyg1.html

http://sendfile.es/pokaz/757785---0br5.html

tegraf - 4 Kwiecień 2016, 14:05

shestiger napisał/a:
Fonty są już w krzywych, Pani z drukarni twierdzi ze reszta grafiki też jest w krzywych a wg mnie nie bo kiedy sie kliknie na jakieś to jest opcja "zmień na krzywe"


A kto ma problem: pani z drukarni czy Ty? Skoro pani z drukarni twierdzi, że wszystko jest w krzywych, to po co szukasz dziury w całym? Po co Ci "reszta grafiki" w krzywych (cokolwiek to znaczy) oprócz zamienionych na krzywe tekstów?

Przy okazji: fontów się nie zamienia na krzywe, bo krzywymi są od dawna. Na krzywe zamienia się teksty, jak już. A już na pewno nie zamienia się ich w cdr, skoro drukarnia potrzebuje pdfy.

shestiger - 4 Kwiecień 2016, 14:08

Nie mi tylko jej. Chce abym zmieniła linie w logo na obiekty, na moje oko nimi są. Dlatego proszę o pomoc kogoś bardziej doświadczonego aby to poprawił.
tegraf - 4 Kwiecień 2016, 14:10

Jak do drukarni dostarczasz pdfy, to kompletnie bez znaczenia czym są te linie w cdr. W pdfie będą tym, czym być powinny.
shestiger - 4 Kwiecień 2016, 14:17

Czyli co mam odpisać klientce bo takie wytyczne do poprawy dostała od drukarni?? Głowa mała ile z tym kłopotu :/
Może ja źle jakoś zapisuje do pdf?Ale kolory cmyk..spady 3mm.. Mógłbyś pobrać te cdr i zapisać w pdf, może tam robię błąd

tegraf - 4 Kwiecień 2016, 14:22

Nie mogę, bo mam tylko X3 :-)
shestiger - 4 Kwiecień 2016, 14:26

Czyli co ja mam teraz zrobić?Skoro w PDF nie ma znaczenia czy linie są obiektami czy krzywymi, jakie to ma znaczenie dla niej i dobrego druku??
"- zamianę wszystkich linii z logo na obiekty, bo się nie skalują"

tegraf - 4 Kwiecień 2016, 14:32

Trudno powiedzieć. Nie znamy całości korespondencji między klientką a drukarnią. Dzwoni gdzieś w jakimś kościele, ale nie wiadomo w którym. Ktoś gdzieś coś usłyszał i przekazał, jak zrozumiał - ale zrozumiał niewiele.

"Skalują..." czyli sytuacja jeszcze bardziej popaprana. Po co drukarnia ma "to" skalować? Projekt nie jest 1:1? To druk offsetowy?

shestiger - 4 Kwiecień 2016, 14:39

zwykła etykieta 50 x 45
restauro - 4 Kwiecień 2016, 16:52

Większość z nas ma starsze wersje programu CorelDraw , pliki cdr dołączamy domyślnie w wersji 12
Cysorz - 4 Kwiecień 2016, 18:04

Fonty nie są w krzywych, wszystkie napisy to Curlz MT.
O szczegółach dokumentu dowiesz się klikając File -> Document properties
::tutaj:: masz plik w krzywych (Corel).
Publikując pdf-a zaznacz w zakładce Object -> Export all text as curves.

shestiger - 4 Kwiecień 2016, 20:43

Przepraszam testowałam 7 -ke już wracam do 3 ki Cysorz bardzo dziękuje za pomoc.
tegraf - 4 Kwiecień 2016, 21:00

shestiger napisał/a:
zwykła etykieta 50 x 45


50 x 45 - czego? Z ciekawości pobrałem to, co zrobił Cysorz. Zauważyłaś, że ta etykieta ma 50x45 cm?

Shame - 4 Kwiecień 2016, 21:56

tegraf napisał/a:
Zauważyłaś, że ta etykieta ma 50x45 cm?


Co racja to racja:



Również starałem się dojść do tego, o co chodzi drukarni? Jedyne co mi przychodzi do głowy to pomysł, że dałaś do drukarni właśnie CDR (albo nawet PDF w pewnym szczególnym przypadku) i kiedy chcieli przeskalować do właściwych rozmiarów (tych małych) to z czegoś takiego:



zrobiło się takie coś:



Żeby tego uniknąć, wszelkie krzywe, którym nadajesz styl (kropkowana lub kreskowana linia) i nadajesz jakąś grubość, MUSZĄ zostać zamienione na na obiekt poprzez PRZEKSZTAŁĆ KONTUR W OBIEKT. Wtedy, zamiast linii np. kreskowanej, dostaniesz krzywą składającą się z małych prostokątów ułożonych tak jak trzeba. różnica w wyglądzie żadna, ale w zachowaniu kolosalna.

shestiger - 5 Kwiecień 2016, 12:38

Shame- opcja ta po kliknięciu prawym myszki czy gdzieś indziej?

Tak czy siak poprawiłam wymiarami i wszystko się udało :dances :dances

Miłego dnia Panowie :)

restauro - 5 Kwiecień 2016, 12:59

Rozmieszczanie - PRZEKSZTAŁĆ KONTUR W OBIEKT
lub

Ctrl =+ Shift +Q

chezare - 6 Kwiecień 2016, 17:49

Musisz włączyć skalowanie grubości konturu, jeśli chcesz żeby zmieniał się wraz ze zmianą rozmiarów obrazka.


Pod prawym przyciskiem gryzonia też znajdziesz to ustawienie, choć trochę głębiej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group