Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Moje prace - Logo przedszkola.

Gurung - 24 Marzec 2012, 08:11
Temat postu: Logo przedszkola.
Mój syn zapisał nas do konkursu stworzenia LOGO przedszkola do którego chodzi, więc nie miałem wyjścia jak odpalić Corela (parę lat temu pracowałem trochę w nim). Logo ma być 150x150 i reszta zasad co do tworzenia logo. Stworzyłem parę propozycji, które chce teraz Wam pokazać i oczekuje na opinie i porady jeśli coś jest źle zrobione (a pewnie jest:))

Tylko nie wiem dlaczego rozmiar w jpg wychodzi większy jak zapisany w cdr.

Sponsi - 24 Marzec 2012, 08:44

Błagam... wrzucajmy jpegi do pokazywania, bo to tak otwierać w Corelu wszystko...
Gurung - 24 Marzec 2012, 08:48

Sorry, nie wiedziałem że łatwiej będzie Wam w jpg oglądać. Następnym razem tak zrobię.

POPRAWIONE na JPG.

LogoPedant - 24 Marzec 2012, 09:20

Jeżeli już uparłeś się, żeby przedstawiać znaki w CDR, to chociaż zapisuj je w niższej wersji Corela, choćby 10 na przykład.

Lekki falstart. Wyeksportuj te znaki do JPG to zachęcisz kogoś do skomentowania...

Gurung - 24 Marzec 2012, 10:48

Podpowie ktoś jak zapisać te obrazy jako jpg o rozmiarach 150mm x 150mm ?
Cysorz - 24 Marzec 2012, 11:14

Milimetrów? Może chodziło im o piksle?
Jeżeli jednak w milimetrach, to musi być także podana rozdzielczość - bez tego ani rusz...

LogoPedant - 24 Marzec 2012, 11:48

Gurung, dokładne wymiary są teraz nieistotne...

Narysuj prostokąt, ułóż te wszystkie znaki na nim, zaznacz wszystko razem i wybierz > Plik > Eksportuj i dalej sobie poradzisz.
Rozmiar obrazka w oknie eksportu ustaw powiedzmy (w pikselach) na 1000 w poziomie, rozdzielczość 72 dpi i wio. ;-)

Musisz wykazać więcej pomysłowości, skoro bierzesz się za projektowanie logo.
Wiem, że to tylko dla hecy, znaczy się przedszkola :-P , ale kurde; jakieś podstawy trzeba znać...

Gurung - 24 Marzec 2012, 12:16

...ale mnie tu jedziecie. Co do podstaw to myślę ze mam opanowane ale nie mogłem sobie poradzić z rozmiarem loga jak wklejałem do worda na A4. Już wszystko jest OK. Rada co do ramki pod logo była jak najbardziej istotna. A obrazki mam mieć w wersji elektronicznej w rozmiarach 150mm x 150mm, 300DPI. Więc problemu nie ma.

Proszę o opinie, czy coś w nich brakuje a może coś żle jest zrobione:)

LogoPedant - 24 Marzec 2012, 12:22

Nie widziałeś jeżdżenia chyba. :-P

Nie zrozumiałeś. Ja tych obrazków obejrzeć nie mogę, bo mam za niską wersję Corela,
natomiast rada z ramką była po to, abyś pokazał nam wszystkie Twoje logo razem do oceny...

Gurung - 24 Marzec 2012, 12:25

Są już jako JPG. Tylko jpg pozamieniał sobie niektóre kolory.
chezare - 24 Marzec 2012, 18:22

Ja te obrazki całkiem dobrze widzę i dlatego nic na ich temat nie powiem.
LogoPedant - 24 Marzec 2012, 18:31

Przypadki nie istnieją. Miałem ich nie zobaczyć... :-P
lengol - 25 Marzec 2012, 13:43

Wersja z klockami jest jedyną, którą można próbować skomentować.
Reszta kompletnie się nie nadaje.

Pozdrawiam :)

Gurung - 25 Marzec 2012, 19:36

Może coś więcej oprócz słowa "nie nadają"?
restauro - 25 Marzec 2012, 20:26

Inna propozycja.
gogman - 25 Marzec 2012, 22:53

Jak tak sobie prześledziłem rozmowę to mi się coś przypomniało ... bez urazy ale muszę to wkleić.
(bardziej dla poprawienia humoru niż obrazy) :D

http://www.youtube.com/watch?v=7Zkskqjqeds

iraslbn - 25 Marzec 2012, 23:34

Z klockami dopracuj, oraz dobierz kolory i zmień czcionkę. Reszta nie przyciąga, źle dobrane kolory, białe tło to też nie najlepszy pomysł... Próbuj dalej.
Sponsi - 26 Marzec 2012, 07:30

Przykłady z pierwszego postu to nie logo, tylko... takie tam, graficzki.

Pomysł z bączkiem nie jest zły, nie wiem tylko jak z prawami autorskimi do wykorzystania znaku bączka. Do tego przydałoby się wykorzystać go po prostu jako sygnet i popracować nad typografią.

Pierwsze projekty masakra totalna, że "nie nie nie nie", nad bączkiem trzeba posiedzieć.
Autorowi zalecam wygooglowanie jakichś artykułów o projektowaniu logo, bo nie tędy droga...

gmikepl - 27 Marzec 2012, 16:58

Mi tam ta wielka fioletowa 4 podchodzi jeszcze pod logo. Ale bez urazy, logo to za dużo powiedziane. Mniej szczegółów, mniej tekstu
LogoPedant - 27 Marzec 2012, 19:18

Fajnie mi się czyta komentarze, jak nie widzę tych znaków. Jestem wyluzowany... ;-)
restauro - 27 Marzec 2012, 20:04

Gurung napisał/a:


Jaką masz wersje Corela ? Żebyś się nie stresował będę dołączał pliki CDR w wyższej wersji .

LogoPedant - 27 Marzec 2012, 20:36

restauro, mój żarcik dotyczył znaków Gurunga, he, he, ale jak widać uderzyłem w stół to i się nożyce odezwały.

Twoje bąki mają potencjał, że się się tak pokracznie wyrażę. :-P

restauro - 27 Marzec 2012, 20:51

LogoPedant napisał/a:
restauro, mój żarcik dotyczył znaków Gurunga, he, he, ale jak widać uderzyłem w stół to i się nożyce odezwały.

Twoje bąki mają potencjał, że się się tak pokracznie wyrażę. :-P


Tak tez odebrałem ,choć autor gdzieś zniknął ostatnio i sam zostałem na placu boju .
Moim celem nie było robienie projektu (zwykle zajmuje mi to więcej czasu )Była to tylko skrótowa forma odpowiedzi na pytanie .

Gurung - 28 Marzec 2012, 11:36

Jestem jestem i pracuje nadal nad tymi logo. Czytam oczywiście codziennie Wasze komentarze i już wiem że jestem cienki...ehh.

Jednak analizując inne loga przedszkoli w Pile stwierdzam, że chyba im tak bardzo nie chodzi o profesjonalne znaczek (taką mam nadzieje). Rozstrzygnięcie konkursu dopiero w maju, więc mam jeszcze czas na poprawienie.

restauro - 28 Marzec 2012, 12:01

Nie patrz na inne projekty . Staraj się zrobić najlepszy jaki potrafisz.
Gurung - 28 Marzec 2012, 12:10

Uczę się, jak kiedyś w szkole...sumiennie:)

I dołączam następna moją propozycje. A jednak nie mogę (Przekroczyłeś maksymalny limit uploadu 8 MB)

restauro - 28 Marzec 2012, 12:18

Zapisuj w PDF lub CDR będą mniejsze . Jeśli zapisujesz w innych rozszerzeniach zmniejszaj pliki tak żeby były czytelne równocześnie jak najlżejsze.
Te które zamieściłeś zmniejsz i zainstaluj jeszcze raz ,będziesz mógł pokazać następne projekty.
Zamieniłem źle się kojarzącego bączka na klocki .

Gurung - 28 Marzec 2012, 18:03

Bardzo fajne logo z tymi klockami. Troche bym przerobił. Jeśli oczywiście pozwolisz to chętnie
pomysł bym zgarnął.

Mój następny pomysł.

restauro - 28 Marzec 2012, 19:34

Gurung napisał/a:
Bardzo fajne logo z tymi klockami. Troche bym przerobił. Jeśli oczywiście pozwolisz to chętnie
pomysł bym zgarnął.

Mój następny pomysł.

Daje Ci wszystkie prawa łącznie z autorskimi do tego projektu . PDF jest zapisany w wektorach wystarczy otworzyć go w CorelDraw ,darmowym Inscape lub innym programie wektorowym i można zmieniać kolory detale itp.

Sponsi - 28 Marzec 2012, 22:50

Te gwiazdki nie są złe, tylko po kiego grzyba napis w półkole?
Wyłącz schizę i zrób to, o czym pisałem - Google.pl i szukaj poradników do projektowania.

Tekst o tym, że inne przedszkola mają dno mnie zmiażdżył... właśnie przez takie podejście mamy świadomość brandingu w tym kraju na poziomie szkoły podstawowej. Tępactwo decyzyjnych osób w takich placówkach po prostu dobija. I tak szczerze, to w sumie jak zrobisz coś dobrego, to nie wygrasz... wygra jakieś gówno, gdzie będzie napaćkane bzdur, literki będą takie superowo wypasione i w ogóle im bardziej bezmyślnie, tym lepiej... echhh te polskie placówki...

LogoPedant - 28 Marzec 2012, 23:02

Sponsi, to zjawisko się nawet nazywa. Nazywa się przedszkole graficzne. :-P

Myślę jednak, że wyciągasz zbyt ciężkie działa...
Kilka, oczojebnych znaczków, które napotkasz w przestrzeni publicznej krzywdy Ci wielkiej nie wyrządzi,
a co się ich autorzy, jako zwycięzcy konkursów, jak tutejszy nacieszą, tego nikt im nie odbierze... ;-)

Wiosna przyszła!

Sponsi - 29 Marzec 2012, 07:04

LogoPedant to na bazie doświadczenia na Pomorzu, od 7-tysięcznej miejscowości przez 90-tys, 120-tys, po Trójmiasto. Niestety, jest źle. Za dużo przypadków typu "synek zrobił, to taki zdolny chłopak..."

Przykład z Gdańska, niedaleko mnie:
http://motylek-ogrodek-pr...iany/Witam.html
http://motylek.edu.pl/

"logo" i webdesign - miazga totalna. Nie szło nie zauważyć ohydnego bannera przy placówce.

LogoPedant - 29 Marzec 2012, 11:50

No wiem, wiem, tyle, że wrzodów dostaniesz... Świat estetami nie stoi, jeno synkami zdolnymi. ;-)
Gurung - 29 Marzec 2012, 15:36

...ale dyskusja się stworzyła.
A ja mozolnie uczę się i tworze. Może przyjdzie czas, że powiecie coś lepszego na temat moich "rysuneczków".
Dzisiaj przyszło mi coś do głowy i właśnie chce Wam to pokazać...tylko że coś mi tutaj brakuje a nie wiem co:)

LogoPedant - 29 Marzec 2012, 17:24

Gurung, smutne to dziecko. Uwięzione takie. Wygląda, jakby siedziało w czyimś, za przeproszeniem tyłku. ;-)

Skoro już idziesz w kierunku wykorzystania liternictwa, to uczep się cyfry "4". Można z tego wydobyć jakąś postać,
tudzież bocianie nogi (układ), he, he...

Sponsi - 29 Marzec 2012, 18:27

Oja, rzeczywiście - jak logo jakiegoś hospicjum albo coś.
I nie przycinaj "P" w podpisie... bo wzrok nie doczytuje tego P z pseudosygnetu...

Gurung - 29 Marzec 2012, 21:04

Dawno tak się nie uśmiałem po przeczytaniu waszych opinii. Oczywiście macie 100% racje.
Jeszcze jeden pomysł przedstawiam.
A moja żona po przeczytaniu powiedziała, że lepiej żebym zajął się składaniem komputerów niż grafiką. Może i ma racje. Brakuje mi chyba zmysłu artystycznego. A widzę, że nie wystarczą tylko umiejętności obsługiwania programem.

gmikepl - 29 Marzec 2012, 22:20

Myślę, że ta ostatnia propozycja z rączkami zaczyna nabierać tego czegoś. Jednak czcionka w postaci TNR jest całkowitym chybieniem. Jest za poważna i urzędowa. Postaraj siędobrać czcionkę która kojarzy się z dzieciakami.
Sponsi - 30 Marzec 2012, 07:22

Tylko nie Comic Sans ;;; )

ale tych rączek jest za dużo... i za bardzo rozrzucone, to się nie będzie dobrze skalować.

Ja po raz kolejny zalecam przeczytanie tutoriali na temat projektowania logo. Bo tu się prawie nic kupy nie trzyma, nie ma idei, przekazu - może zamiast siadać do programu graficznego z zamiarem zrobienia "czegoś", warto najpierw 2-3 dni pomyśleć CO chcesz zrobić, potem porysować ołówkiem na kartce i dopiero starać się coś zrobić na kompie.

Nie zaczynaj od d...y strony, bo to się nie uda...

roland - 30 Marzec 2012, 09:25

Sponsi napisał/a:
ale tych rączek jest za dużo
- zgadzam się. Jeżeli już zostać przy rączkach, to można by zrobić jedną dużą rękę skierowaną w dół i dwie mniejsze "wyciągające" się ku górnej. Ot taki przekaz, że duża osoba pomaga mniejszym.
Poniżej taki szkic na szybko - do dalszej dyskusji.

restauro - 30 Marzec 2012, 11:46

Osobiście szukałbym przesłania bardziej radosnego (kolorowego ) czytelnego także dla dziecka.
restauro - 1 Kwiecień 2012, 19:47

Gurung napisał/a:
A moja żona po przeczytaniu powiedziała, że lepiej żebym zajął się składaniem komputerów niż grafiką. Może i ma racje. Brakuje mi chyba zmysłu artystycznego. A widzę, że nie wystarczą tylko umiejętności obsługiwania programem.

Nie zniechęcaj się początki bywają trudne .Masz jeszcze trochę czasu ,chyba do maja o ile dobrze pamiętam . Możesz także liczyć na pomoc i podpowiedzi z naszej strony .

Na zachętę dołączam nową propozycje .

Gurung - 2 Kwiecień 2012, 23:29

Po rozmowie z Panią dyrektor zostałem poinformowany, że logo ma wyglądać też dobrze w kolorze czarno-białym. I dobrze jak by zawierało przesłanie: Ruch i zabawa otwierają serce i umysł.

Popracowałem trochę przez weekend i wyszło mi tak:);
Z raczkami poprawiłem, mam nadzieje że na lepsze.

restauro - 3 Kwiecień 2012, 12:51

Jeśli trzymać się kurczowo łapek to dobry kierunek tylko co mają oznaczać kolory? Gdyby nie reklama Heyah zaproponowałbym kolorowe plamy niczym na palecie ( malujące dzieci ) ,niestety konkurencja była trochę szybsza . Co do reszty trzeba popracować .
gmikepl - 4 Kwiecień 2012, 12:08

Z nowu lipka. Łapki mają nieregularny kontur. Wchodzą na siebie, a przy kolorach czarnobialych i małych rozmiarach mogą się zlewać. Może skonstruuj skaczące na skakance dziecko a pod spodem lub obok napis
LogoPedant - 4 Kwiecień 2012, 12:51

Kolejny, zamęczony koń...

...chociaż Pani Dajrektor kumata, jednak nie powinna się szczypać i mówić wprost o czakrach, a nie sercu i umyśle. ;-)

Gurung - 6 Kwiecień 2012, 22:50

Propozycja poprawiona z rączkami. Mam nadzieje że w dobrym kierunku idę:)
Sponsi - 6 Kwiecień 2012, 23:10

Typografia do zmiany, totalnie nieczytelne, nawet bez skalowania.
Łapy z tym dziwnym czymś... no nie wiem, co to ma znaczyć niby?

Ja powtórzę po raz n-ty... usiąść i zastanowić się nad IDEĄ jakąś (nie mylić z Orange).
Bo tu nie ma idei, koncepcji, dlaczego, po co, co ma oznaczać, co wyrażać itd.

To tak, jakbym usiadł i miał zaprojektować markę odzieżową, tak z głowy. To tak się nie da, trzeba ideologii.

Gurung - 7 Kwiecień 2012, 00:05

No i koń zdechł...
restauro - 7 Kwiecień 2012, 11:05

Jeśli upierasz się przy łapkach to może klaszczące w literze P . (Coś moja klawiatura zaczyna połykać literki chyba domaga się nowych baterii )
Gurung - 7 Kwiecień 2012, 11:44

Z łapkami trudna sprawa jak dla mnie...z ta obwódką improwizowałem. A ja nie mam pojęcia o jakieś typografi i o skalowaniu (czytałem co nie co w necie ale nic z tego nie przyswoiłem). Umiem tylko co nie co w corelu i tyle.
Zacząłem coś robić z puzzlami ale nie mam pomysłu co na nich umieścić. Może ktoś podpowie.

restauro - 7 Kwiecień 2012, 12:17

Trochę inny kształt matrycy .
Gurung - 7 Kwiecień 2012, 12:33

I co powiecie o tej propozycji.
restauro - 7 Kwiecień 2012, 12:35

Dobry kierunek (pomysł z puzzlami) kolorystyka ok .Popracuj nad liternictwem krój itd,zlikwiduj podkreślenie .
Dołączam to z łapkami .Twój projekt , trochę zmodyfikowany .

Ostatnią propozycje sobie daruj.

Sponsi - 7 Kwiecień 2012, 16:01

Te łapki w P są całkiem spoko. No na pewno najlepsza z propozycji, heh.
Gurung - 7 Kwiecień 2012, 17:44

Nie mam pojęcia jakimi prawami się kierujecie dobierając fonty.
Następna propozycja.

restauro - 7 Kwiecień 2012, 18:03

Gurung napisał/a:
Nie mam pojęcia jakimi prawami się kierujecie dobierając fonty.
Następna propozycja.


Obejrzyj trochę może strona będzie pomocna
http://www.myfonts.com/se...corative/fonts/

Poprzedni układ puzzli był ciekawszy ,kolorystyka również . Kompozycja leci.
to tak jak z równowagą , jeśli jej nie masz przewrócisz się .
Liternictwo nie siedzi .

Sponsi - 7 Kwiecień 2012, 20:47

Ta układanka to nie jest dobry pomysł.

Ja po raz n-ty apeluję - pomyśleć nad koncepcją.
Tak samo czcionkę dobierzesz, jak już będziesz wiedział na co to komu, gdzie to będzie, po co, co ma wyrażać itd.

MEGA ciężko będzie coś sensownego zrobić tak po prostu strzelając na ślepo pomysły.

Gurung - 7 Kwiecień 2012, 21:31

Zaczyna mnie to trochę irytować. Czy puzzle nie oznaczają: nauki, zabawy, myślenia jeśli chodzi o dzieci? A różne kolory to radość i ciepłe i kolorowe spojrzenie na świat?

Zaczynam się gubić w tym projektowaniu.

Sponsi - 7 Kwiecień 2012, 23:17

No dobra, niech będzie : )

1. Jaka pełna nazwa przedszkola, jakie miasto, jakie osiedle?
2. Co jest przy przedszkolu, może jakiś dąb, jakieś coś, z czym się kojarzy?
3. Jaka jest misja przedszkola, co wyczytałeś na ich stronie internetowej, co jest napisane w brief'ie do konkursu? Na czym im zależy najbardziej w ofercie?
4. Jakie są "sztandarowe" kolory przedszkola? Jaki jest wystrój przedszkola?
5. Jaki image chce kreować przedszkole, na co kłaść nacisk, jakie chce generować uczucia u dzieci, u rodziców? Co sprawia, że to przedszkole jest inne niż wszystkie?
6. Gdzie będzie używane logo? Pamiętaj, że logo używa się od wizytówek po bannery zewnętrzne i folie na samochody.
7. Jakie są podstawowe informacje, które mają być na logo - podpowiedź:
raczej nie będzie to "Pierwsze Nasze Cudowne Przedszkole Regionalne numer 28 w Jakimśowiu Dolnym"
tylko np. "Przedszkole 28".
8. Logo to najczęściej logotyp + sygnet. Oba elementy powinny ze sobą współgrać. Trzeba pomyśleć jakie cechy chcemy uzyskać z czcionki... szeryf, dostojność, czy bezszeryfowo, a wtedy jakby nowocześniej?

+ milion innych kwestii
+ kreatywność
+ najpierw ołówek i czysta kartka, potem ołówek i więcej czystych kartek, a dopiero potem CorelDRAW...

...a może po prostu nie da rady wziąć udziału w konkursie? Może ten koń to zwykły pociągowiec albo na koninę, a nie do Wielkiej Pardubickiej ; )

Gurung - 8 Kwiecień 2012, 08:40

Sponsi napisał/a:
No dobra, niech będzie : )

1. Jaka pełna nazwa przedszkola, jakie miasto, jakie osiedle?
2. Co jest przy przedszkolu, może jakiś dąb, jakieś coś, z czym się kojarzy?
3. Jaka jest misja przedszkola, co wyczytałeś na ich stronie internetowej, co jest napisane w brief'ie do konkursu? Na czym im zależy najbardziej w ofercie?
4. Jakie są "sztandarowe" kolory przedszkola? Jaki jest wystrój przedszkola?
5. Jaki image chce kreować przedszkole, na co kłaść nacisk, jakie chce generować uczucia u dzieci, u rodziców? Co sprawia, że to przedszkole jest inne niż wszystkie?
6. Gdzie będzie używane logo? Pamiętaj, że logo używa się od wizytówek po bannery zewnętrzne i folie na samochody.
7. Jakie są podstawowe informacje, które mają być na logo - podpowiedź:
raczej nie będzie to "Pierwsze Nasze Cudowne Przedszkole Regionalne numer 28 w Jakimśowiu Dolnym"
tylko np. "Przedszkole 28".
8. Logo to najczęściej logotyp + sygnet. Oba elementy powinny ze sobą współgrać. Trzeba pomyśleć jakie cechy chcemy uzyskać z czcionki... szeryf, dostojność, czy bezszeryfowo, a wtedy jakby nowocześniej?

+ milion innych kwestii
+ kreatywność
+ najpierw ołówek i czysta kartka, potem ołówek i więcej czystych kartek, a dopiero potem CorelDRAW...

...a może po prostu nie da rady wziąć udziału w konkursie? Może ten koń to zwykły pociągowiec albo na koninę, a nie do Wielkiej Pardubickiej ; )


Tak i jeszcze raz tak. Masz racje. I milion jeszcze rzeczy jak napisałeś ma wpływ tworzenie tego jedynego niepowtarzalnego LOGO. Tylko z tą różnicą, że TY mając te wszystkie dane masz już jakąś wizje (pewnie nie jedną), myślisz o wielu ustawieniach, połączeniach, kształtach, kolorystyce bo siedzisz w tym temacie. Zajmujesz się tym, jest to Twój "chleb", jesteś grafikiem. A najważniejsze, masz praktyki pewnie wieloletnie. Ja siedzę zawodowo w innej branży i corel był mi kiedyś potrzebny tylko do rysowania technicznego a dopiero teraz wchodzę i poznaje (przypadkowo) w jego możliwości. Sam widzisz po moich pracach jaki mam poziom. I nie douczę się w miesiąc do Twojego poziomu. A zresztą nawet jest mi to niepotrzebne bo nie mam gdzie zdobywać nauki, praktyki. Pozostaje tylko samo-nauka.
Logując się na tym forum miałem na myśli, żeby ktoś chociaż trochę podpowiedział mi jak poprawić technicznie te moje "loga". Nie oczekuje tutaj ze ktoś za mnie zrobi robotę.

Macie tutaj pewnie racje że patrząc na niektóre loga i strony internetowe ręce opadają. Jednak jest druga strona tego medalu. Odpowiedzialność za publikowanie tego moim zdaniem spada na komisje lub inne organy. Tak czy siak, chociaż być może kaleczę Waszą branże swoimi pracami to i tak wezmę udział w tym konkursie. Dla syna i dla siebie. A w ich gestii jest żeby nie wybierać mojego pomysłu na swoje logo. W ich gestii jest żeby w komisji był ktoś kto zna się na tym.

Więcej nie będę już wstawiał swoich zaje....prac bo za każdym razem ktoś napiszę "po raz n-ty proszę się zastanowić nad pomysłem, ideą". Pomysły jakie mam takie mam a chce tylko, żeby ktoś od strony technicznej trochę podciągnął te prace. Jeśli można to poproszę jeszcze o napisanie mi jakie dane trzeba przekazać z rysunkiem żeby przedszkole nie miało kłopotu dając do drukowania.

A przy okazji SMACZNEGO JAJKA wszystkim życzę.

Sponsi - 8 Kwiecień 2012, 08:50

Gurung...stąd mój dopisek, że może po prostu - skoro masz takie problemy ze stworzeniem czegoś naprawdę sensownego - trzeba jednak przyznać do lustra, że no akurat w tym konkursie może akurat nie wygrasz. Swoją drogą, pewnie nie jesteś jedynym mniej doświadczonym użytkownikiem, który wystartował w konkursie... i potem niestety zamiast zlecić porządne logo, takie przedszkola biorą takie prace właśnie (no offence, ale no heh) "mniej doświadczonych" i mamy na ulicach, co mamy... tak, z naszej perspektywy to wygląda "trochę" inaczej. Mniej jak zabawa, ciekawostka, bardziej jak misja ku profesjonalizmowi.

Pisząc na takim forum jak to musisz mieć świadomość tego, że no jednak krytyka będzie trochę dalej idąca. Od strony technicznej podciągać... no cóż... jeśli narysujesz domek na kartce i pójdziesz do architekta i powiesz "jestem początkujący, nie mam wiedzy, ale podciągnij mi to technicznie", no to co ma powiedzieć architekt - powie, że poczytaj o rysunku technicznym.

Ano, Wesołych Świąt.

LogoPedant - 8 Kwiecień 2012, 12:40

Gurung, Sponsi wyjaśnił Ci jak krowie na rowie, ale nie dociera, więc ja spróbuję...

To jest forum programu Corel, więc i tak otrzymałeś łagodny wymiar kary.
Daj swoje logoski pod ocenę na jakiejś branżowej stronie, gdzie są wyjadacze w identyfikacji,
to poznasz prawdziwy smak porażki. Koledzy są delikatni i ja też, ale pora przyznać, że nie potrafisz wykonać tego zadania
i program nie ma tutaj nic do rzeczy, bo to nie algorytm projektuje, tylko człowiek.

Daj sobie spokój (kończ Waść, wstydu oszczędź), albo zacznij od teorii i kontynuuj działanie przy innej okazji.
Choć to i tak stąd do końca świata jest, bo ciągle jest coś nowego do nauczenia.
Zajeździłeś konia. Biedna szkapa. Tego się nie robi. Amen.

Gurung - 8 Kwiecień 2012, 18:03

Sponsi napisał/a:
skoro masz takie problemy ze stworzeniem czegoś naprawdę sensownego - trzeba jednak przyznać do lustra, że no akurat w tym konkursie może akurat nie wygrasz


Sponsi: ja o tym wiem. Wiem, że nie wygram. I nie o wygraną tu chodzi. Nie chce tylko całkiem badziewia pokazywać.
Nasuwa się pytanie dlaczego przedszkole nie zleci zrobienie loga profesjonalistom a wyłącznie namawia rodziców. Może nie chodzi im tak całkiem o profesjonalne logo? Zobaczymy.

Ja ze swej strony dziękuje wszystkim co pomogli mi w mniejszy lub większy sposób, chociaż co niektórzy nie powinni udzielać się na forum bo nie umieją pomóc a tylko krytykują.

LogoPedant: czy jak Ci tam. Za stary jestem na takie docinki. Daj na luzik.

Jeszcze jedna prośba. Napisze mi ktoś co się pisze w dokumentacji loga. Umieszcza się dane kolorów użytych czy coś jeszcze.

Sponsi - 8 Kwiecień 2012, 18:41

Gurung chcesz pogadać o tym, dlaczego przedszkola (i inne instytucje, firmy itd.) nie zlecają profesjonalnie projektu swojego wizerunku? Możemy pogadać, ale to będzie gigantyczny OFFTOP : )

LogoPedant święta są, a Ty tak ostro ; ) ale fakt... na jeszcze innych forach czy niektórych grupach na Goldenie to by zmiażdżyli totalnie : )

Co do briefu, bo pewnie o to pytasz... no to przeż podałem : )
plus 20 sekund w Google i masz:
http://www.rhemapress.pl/.../brief-logo.pdf
czyli odpowiedzi na te pytania będą w dokumentacji logo.

LogoPedant - 8 Kwiecień 2012, 20:29

Gurung napisał/a:
LogoPedant: czy jak Ci tam. Za stary jestem na takie docinki. Daj na luzik.


Czytać pewnie umiesz, skoro poprawnie napisałeś moją ksywkę, więc po co się zastanawiasz "jak mi tam"?

Stary, czy nie stary jesteś, ale o projektowaniu logo nie masz zielonego pojęcia i to wyraźnie stwierdziłem.
Focha to sobie możesz strzelać w przedszkolu, a tutaj spójrz prawdzie w oczy.

P.S. Jestem wyluzowany.

Sponsi, ja nie obchodzę tych świąt, więc nie widzę różnicy. Z resztą..., dlaczego miałbym dawać łagodniejszy wymiar kary z jakiejkolwiek okazji. ;-)

gogman - 10 Kwiecień 2012, 12:24

Cytat:
jeszcze jedna prośba. Napisze mi ktoś co się pisze w dokumentacji loga. Umieszcza się dane kolorów użytych czy coś jeszcze.


Czy tu przypadkiem nie chodzi o księgę znaku ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group