Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQ - najczęściej zadawane pytania - pantone i zdjęcia

azotyp - 19 Luty 2008, 10:52
Temat postu: pantone i zdjęcia
Słyszałem ostatnio że da się zmienić paletę kolorów zdjęcia w corelu na paletę pantone (chyba żeby w drukarniach bardziej ekonomicznie się drukowało). jak to zrobić ? czy da się to zrobić tylko w corel photo paint czy także w corel draw ?
heeelp !!!!

kreart - 19 Luty 2008, 12:44

oczywiście że się da
dla obrazów rastrowych nazywa się to duotone
w ten sposób można drukować kolor jaki sobie ustawisz na zdjęciu - można tez dodac wiele kolorów pantone w jednym zdjęciu

proponuję jednak korzystać z indesigna lub quarka do robienia takich rzeczy ponieważ robią to bezbłędnie i o wiele prościej - szare zdjęcie wystarczy wybrać odpowiednio i wypełnić danym kolorem pantone w obydwu tych programach. daje to dużo - rip zawsze ziterpretuje prawidłowo ;)

azotyp - 19 Luty 2008, 13:25

Problem w tym że mogę mieć coś ala okres próbny w jednej drukarni i tam chyba mają tylko corela, a facet mówił że między innymi tam się zamienia zdjęcia na pantone, więc mam pytanko co do corela jak się w corelu zamienia zdjęcie na pantone . ( jakie opcje wybrać z menu).
kreart - 20 Luty 2008, 09:27

mapy bitowe -> Tryb -> duotone
janekkoss - 22 Marzec 2008, 18:45

Jeśli jeszcze nie jest za późno...:)
kolory pantone masz w paletach. Do druku używaj corel8


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group