Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Plotery i poligrafia - Plugin do Corela ploter Summa Markery

e46 - 5 Wrzesień 2018, 23:33
Temat postu: Plugin do Corela ploter Summa Markery
Witam grono znawców Corela
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam nadzieję że mnie nie wyśmiejecie ;)

Przesiadłem się z plotera Mimaki na Summe i cierpię z powodu Summowego Plugina.

Czy jest opcja przerobienia makra tak aby wstawiał markery do zaznaczonych obiektów (tak robił FineCut) ? Teraz działa to tak, że wstawia do oddzielnej warstwy, ale na wszystkie obiekty.

Dodam że w Corelu (wersja X7) nie widzę możliwości edycji tego makra. Plugin instalowany za pomocą wtyczki Summa Cutter Tools. Może coś z prawami administratora ?

Cysorz - 5 Wrzesień 2018, 23:56

Witaj.
Walczyłem w swoim czasie z tą wtyczką, ostatecznie z niej zrezygnowałem - teraz odpalam po prostu WinPlot'a, importuję do niego plik (ai lub pdf) i plotuję. U znajomego z konkurencji wtyczka natomiast chodzi bez problemów (prawie - OPOS nie zawsze chce zaskoczyć) - ta sama wersja Corela, ten sam Windows, ten sam ploter na porcie USB.

Zamiast "kopać się z koniem" polecam eksport pliku i cięcie bezpośrednio z WinPlota - w końcu jest to program fabrycznie kompatybilny z ploterem i dodatkowo ma więcej funkcji a ustawienia są tam prostsze. Oczywiście trzeba sobie zrobić szablon OPOSa i do niego dostosowywać to co ma być nacinane ale to nawet być może lepiej, bo ma się pełną kontrolę nad projektem. Dodatkowym plusem jest możliwość powtarzania nacinania bez każdorazowego namierzania znaczników...

e46 - 6 Wrzesień 2018, 09:39

Cysorz napisał/a:


Zamiast "kopać się z koniem" polecam eksport pliku i cięcie bezpośrednio z WinPlota
Dodatkowym plusem jest możliwość powtarzania nacinania bez każdorazowego namierzania znaczników...


Dziękuję za odpowiedź.
Używam WinPlota, i działa to zupełnie przyzwoicie z wtyczką do eksportowania. Tu nie mam problemów.

Mi natomiast chodzi o samo wstawianie markerów w Corel, jest to mało wygodne w przypadku gdy mam wiele projektów w jednym pliku Corela, bo nie można zaznaczyć co się chce oznaczyć markerami. Radzę sobie z tym wyciągając co potrzebuje do nowego projektu, ale przy ilości kilku tysięcy projektów wolałbym uniknąć dodawania kolejnych plików stąd pytanie o wstawianie markerów do zaznaczenia, a nie do całości projektu.

Cysorz - 6 Wrzesień 2018, 20:21

Ja niestety Ci więcej nie pomogę, jak pisałem powyżej zrezygnowałem z wtyczki. Zresztą mam uproszczoną pracę, bo 95% tego co tnę, to wydruki cyfrowe, więc zawsze mam ten sam format.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group