Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Corel PHOTO-PAINT - Problem z włączeniem Corel PP

Pilif1 - 25 Luty 2019, 13:34
Temat postu: Problem z włączeniem Corel PP
Witam,
Od dłuższego czasu zmagam się z takim jakby błędem. Nie jest w stanie nic zrobić w CpP gdyż nie włącza mi się w ogóle okno całego programu.
Po dwukliku na jakiś plik .cpt albo na ikonkę z pulpitu - włącza się to małe okno Corelowskie, program jakby wskakuje do paska zadań na dole - i nic i cisza. Klikanie w miniaturkę na pasku zadań nic nie robi. ALT - tabem widzę nawet taką miniaturkę jakby program niby był odpalony ale niestety nie mogę go włączyć.
Nie mam pojęcia o co chodzi, gdzieś kiedyś wyczytałem, że ma to związek z kilkoma pulpitami (?) i taki błąd się może wkraść - tylko nigdy nie stosowałem kilku pulpitów.

Odinstalowanie i zainstalowanie ponowne Nie pomogło. Problem jak był tak jest.
Ma ktoś jakiś pomysł / spotkał się z takim zjawiskiem ?

edit:
Sry, znalazłem powód. Dzisiaj mi nagle w google znalazło podpowiedź. Wystarczy włączyć Corela z przyciśniętym f8 - i załaduje ustawienia fabryczne. Także temat do zamknięcia - tudzież zostawienia dla potomnych.

restauro - 25 Luty 2019, 18:51

F8 to pierwsza rzecz którą w Corelu należy wykonać w przypadku problemów .
Nie rozumiem tylko o jakim odinstalowaniu piszesz ,które nie przyniosło rozwiązania problemu .
Jesli pomogło F8 reinstalacja programu również powinna pomóc ,choć nie jest to najszybsze rozwiązanie problemu .

Pilif1 - 26 Luty 2019, 13:00

Niestety - nie tyko w moim przypadku - odinstalowanie programu nie przynosiło skutków. Na obcojęzycznych forach ludzie też odinstalowują i nie pomaga, później ktoś napisze o magicznym F8 i go obsypują laurami.
restauro - 26 Luty 2019, 15:16

Często zdarza się że reinstalacja programu nie rozwiązuje problemów ,wówczas należy oczyścić system z pozostałości po Corelu w AppData i Rejestrze (tak sugerujemy zawsze przed ponowną instalacją programu ).
Jest to natomiast pierwszy przypadek jaki znam , że nie pomogła renstalacja ,pomógł natomiast F8 .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group