Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Corel PHOTO-PAINT - CoreDRAW i ślady przekształceń

Arylian - 27 Czerwiec 2019, 13:29
Temat postu: CoreDRAW i ślady przekształceń
Witam,

jest nowy na forum i być może temat już się gdzieś pojawił, ale ja go nie znalazłem. Chodzi mi mianowicie o to czy CorelDraw zostawia jakieś ślady w plikach po transpozycji z cdr na jpg gif czy inny zbór graficzny ? A jeśli tak to gdzie tego szukać ?

Cysorz - 27 Czerwiec 2019, 14:51

Jeżeli zapisałeś (*.cdr), to tak (+automatyczna kopia zapasowa). W przeciwnym wypadku nie.
Arylian - 27 Czerwiec 2019, 15:11

Cysorz napisał/a:
Jeżeli zapisałeś (*.cdr), to tak (+automatyczna kopia zapasowa). W przeciwnym wypadku nie.
.

Tak, chodzi mi o *.cdr. Więc czy w *.jpg, *.gif, itd. będzie gdzieś info o tym, iż powstał taki zbiór z *.cdr ? (nawet zaszyty gdzieś w binarce)

Cysorz - 27 Czerwiec 2019, 16:59

Nie, bitmapy nie mają takiej opcji - zamieszczają tylko metadane dotyczące samego pliku. Jakby zresztą wyglądał opis takiego pliku, który stworzony by został w Corelu, następnie edytowany w PP, później w PS, później w GIMPie itd.?
Arylian - 27 Czerwiec 2019, 22:43

Cysorz napisał/a:
Nie, bitmapy nie mają takiej opcji - zamieszczają tylko metadane dotyczące samego pliku. Jakby zresztą wyglądał opis takiego pliku, który stworzony by został w Corelu, następnie edytowany w PP, później w PS, później w GIMPie itd.?


Hmmm, nie chodzi o sam opis pliku. Być może jest gdzieś jakieś info gdzie (w jakim programie graficznym) powstał plik "oryginalny" lub sam CorelDRAW zostawia ślad cyfrowy. A swoją drogą taka historia, o której piszesz mogłaby być ciekawa.
Tak czy inaczej dzięki.

Cysorz - 27 Czerwiec 2019, 23:33

Tak prawdę mówiąc, to sporo powstałych bitmap można "z grubsza" zidentyfikować po sposobie ich wykonania - każdy program ma swoje charakterystyczne "odciski pędzla" - najłatwiej jest to dostrzec na przejściach, przezroczystościach, cieniach itp...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group