Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Pomóż mi wykonać rysunek - Pomoże mi ktoś? Jakoś mi te kształty nie idą

gogo89 - 21 Marzec 2020, 21:26
Temat postu: Pomoże mi ktoś? Jakoś mi te kształty nie idą
Hej,
niby temat prosty, kilka linii, ale przez pikselozę, jakoś nie mogę zrobić tego symetrycznie. Będę wdzięczny za pomoc, 2 pliki do krzywych, dziękuję

restauro - 22 Marzec 2020, 12:28

Zablokuj rysunek ,zmień grubość konturu na Włosowy ,Wybierz zaokrąglony narożnik ,Limit złącza ustaw na 3 (dołączony zrzut ).
Krzywymi beziera obrysuj kontur rysunku . Po obrysowaniu , zmień grubość z Włosowego na 1 mm i wybierz opcję Przekształć kontur w obiekt .

Narysuj odpowiedniej wielkości koło i na początku i końcu prostej i wybierz opcję spawaj .

gogo89 - 22 Marzec 2020, 14:42

restauro napisał/a:
Zablokuj rysunek ,zmień grubość konturu na Włosowy ,Wybierz zaokrąglony narożnik ,Limit złącza ustaw na 3 (dołączony zrzut ).
Krzywymi beziera obrysuj kontur rysunku . Po obrysowaniu , zmień grubość z Włosowego na 1 mm i wybierz opcję Przekształć kontur w obiekt .

Narysuj odpowiedniej wielkości koło i na początku i końcu prostej i wybierz opcję spawaj .


Super mnie nakierowałeś, dziękuję, Poradziłem sobie - myślę względnie jak na amatora. Mam jeszcze pytanie co do "łatek" w piłce. Jak zrobić, żeby były bardziej zaokrąglne?

restauro - 22 Marzec 2020, 14:54

Jest pewnie kilka sposobów .Najprościej narysować odpowiednie kółko ,którym przytnij łatkę na każdym narożniku .Usuń przyciete element i przyspawaj powielone kółka do narożników latki .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group