Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Corel PHOTO-PAINT - Photo-Paint problem z tworzeniem ścieżki z maski

kazimjez - 23 Listopad 2020, 12:39
Temat postu: Photo-Paint problem z tworzeniem ścieżki z maski
Witam

Corel x5

Mam grafikę na białym tle, po nałożeniu maski na interesującą mnie część i próbie zamiany maski w ścieżkę nie robi mi tego w odniesieniu do całej maski tylko do fragmentu (jak w załączniku)

Ogólnie to potrzebuję zrobić obrys pod ploter by wyciąć z bitmapy z białym tłem małpę.

Zawsze robiłem maskę z konturem wchodzącym na obrys obrazka, zamieniałem na ścieżkę, importowałem do Corela i tworzyłem obrys z krzywych.

lajosz - 30 Listopad 2020, 16:18
Temat postu: Re: Photo-Paint problem z tworzeniem ścieżki z maski
kazimjez napisał/a:
Zawsze robiłem maskę z konturem wchodzącym na obrys obrazka, zamieniałem na ścieżkę, importowałem do Corela i tworzyłem obrys z krzywych.


Nie wiem co może być przyczyną, ale ..... nie za bardzo rozumiem po co w ogóle się w to bawić ?

Przecież możesz po prostu wstawić/zaimportować bitmapę do Corela Draw, tam ją zwektoryzować i ..... po robocie, czyli masz obiekt wektorowy będący konturem koloru.

Jeśli jednak część bitmapy która ma być wycięta jest mocno pokolorowana i nie za bardzo da się to sensownie zwektoryzować tak żeby wyszedł obrys, to:

W Corelu Photo-Paint tworzysz maskę która będzie częścią do wycięcia, wypełniasz ją jakimś kolorem, po czym likwidujesz maskę, zapisujesz obrazek (moim zdaniem najlepiej do PNG) , wstawiasz do Corela Draw i ..... tam już wekoryzacja jednolitego koloru MUSI SIĘ UDAĆ, czyli powstanie wektorowy obrys.

Oczywiście zamiast tego, można po prostu utworzyć maskę tak jak to robiłeś wcześniej, następnie wypełnić ją kolorem i ...... wtedy przekształcić w ścieżkę, co (moim zdaniem) też MUSI SIĘ UDAĆ, bo maska nie ma przerw, czyli jest jednolita.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group