Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Pomóż mi wykonać rysunek - prosze o pomoc w wykonaniu obrysu

MarioK - 15 Marzec 2021, 20:55
Temat postu: prosze o pomoc w wykonaniu obrysu
Witam,

Nie wiem jak powielić aby wyglądało ładnie obrys wykonany z małych kwadratów raz ciemne a raz białe. W środku jest prostokąt - jak wypełnić czarnym kolorem dwa jego obrysy.

Dziękuję

lajosz - 24 Marzec 2021, 02:57
Temat postu: Re: prosze o pomoc w wykonaniu obrysu
MarioK napisał/a:
Nie wiem jak powielić aby wyglądało ładnie obrys wykonany z małych kwadratów raz ciemne a raz białe.


Jeśli to ma być do poligrafii, czy ogólnie do drukowania tudzież do pokazywania, to można pobawić się w wypełnienie deseniem dwukolorowym i tak dobrać szerokości i położenie kwadratów, żeby wypełniły obszar pomiędzy prostokatami.

Natomiast jeśli mają to być fizyczne wektory równo rozłożone, to .... jest problem, tzn. ... można, ale ... upierdliwe to jest mocno, można zaangażować w to np. narzędzie o nazwie Papier Kratkowany
Po czym pousuwać zbędne kratki.
.... albo .... zwektoryzować wypełnienie deseniem dwukolorowym.
--- albo ... bawić się w powielanie poprzez Zrób Krok i Powtórz.

Generalnie, jakiegoś automatu który by to robił nie ma, albo ja o takim nie wiem.

Poniżej link do efektów:

Rezultaty w/w zabaw



MarioK napisał/a:
W środku jest prostokąt - jak wypełnić czarnym kolorem dwa jego obrysy.


Są dwa sposoby:

1. Jeśli stosujesz narzędzie Obrys, to prostokąt musi być czarny, a kolor wypełnienia obrysu biały.
2. Prawoklik na to co masz na rysunku (czyli prostokąt z obrysem) i wybierasz Rozłącz Obrys, po czym znowu prawoklik i wybierasz Połącz, po czym wybierasz kolor jaki chcesz.

restauro - 24 Marzec 2021, 10:26

Ja się odniosę do innej kwestii . Jeśli nie przekształcisz , po dodaniu grubości konturu w obiekt ,będziesz miał przerwy miedzy prostokątami i zewnętrzną linią . Jak to wygląda, możesz sprawdzić na przykładzie swojego rysunku w widoku szkieletowym ( wybieramy : Widok - szkieletowy )

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group