Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

CorelDRAW - grafika wektorowa - Jak uzyskac taki efekt czcionki?

krzysiuas11 - 30 Kwiecień 2021, 19:10
Temat postu: Jak uzyskac taki efekt czcionki?
Witam, chciałbym wykonać dopiske na granitową tablica napisową, jednak nie wiem, w jaki sposób mogę uzyskać efekt taki, jaki jest na nazwisku (załącznik), coś w stylu podwójnej czcionki. Czcionka to prawdopodobnie Americana SB ExtraBold. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Cysorz - 30 Kwiecień 2021, 20:12

Witaj.
Przesuwasz/kopiujesz istniejący tekst - najlepiej już jako JEDNA krzywa - dwukrotnie. Pierwszą kopią PRZYCINASZ drugą, kasujesz ją i to wszystko. Dobrze by było także po przycięciu pousuwać niechciane fragmenty tej drugiej kopii - tak będzie bardziej elegancko.

Trurl - 1 Maj 2021, 10:33

Możesz też zrobić tak:Tekstowi dajesz spory obrys (wypróbuj, jakiej szerokości) w kolorze tła. Obrys dajesz pod wypełnieniem (opcja behind fill w piórku). Cały napis kopiujesz i przesuwasz nieco wedle uznania.

Jeśli nie jesteś kamieniarzem i nie Ty robisz napis, to wystarczy wytłumaczyć kamieniarzowi, o Co ci chodzi. Mój pomysł na granicie nie przejdzie, więc zrób to, co mówi Cysorz.
:-)

krzysiuas11 - 1 Maj 2021, 14:40

Bardzo dziękuje za pomoc, po przycięciu drugiej kopii wyszło idealnie.
:poklon


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group