Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

CorelDRAW - grafika wektorowa - Zapisany plik wygląda inaczej niż plik stworzony w Corelu.

Dymecky - 3 Listopad 2022, 19:39
Temat postu: Zapisany plik wygląda inaczej niż plik stworzony w Corelu.
Witam, wykonałem projekt w Corelu i wszystko ok, jednak po zapisaniu go w PDF, czy też wyeksportowaniu do JPEG plik wygląda inaczej, niektóre obiekty zamknięte są niewypełnione, z czego wynikać może taki problem ? Screen w załączniku.
Cysorz - 3 Listopad 2022, 22:53

Cześć. Wygląda na to, że jednak nie wszystkie krzywe są pozamykane. Załącz plik *.cdr (maks. do wersji X7), przyjrzymy się bliżej...
lajosz - 3 Listopad 2022, 23:26

Cysorz napisał/a:
Cześć. Wygląda na to, że jednak nie wszystkie krzywe są pozamykane. Z.


Moim zdaniem, nie ma to żadnego znaczenia, tzn czy krzywe są zamknięte czy nie.
To co widać w oknie Corela, powinno być widać po eksporcie do czegokolwiek.
Poza tym, po prostu nie da się wypełnić niezamkniętej krzywej.

Możliwe, że coś nie tak jest z ustawieniami eksportu.

=========
Napisałem powyższe, bo przynajmniej ja, nigdy się nie spotkałem z takim przypadkiem, czyli ZAWSZE jeśli coś eksportuję (do jakiegokolwiek formatu) , to .... widać to po otwarciu tak samo jak w Corelu, no chyba, że stosuję jakieś wymyślne wypełnienia siatkowe, to wtedy czasami rysunek się wykrzacza po zaimportowaniu np. do innego edytora wektorowego, ale ..... zawsze można zmienić ustawienia eksportu tak, żeby zamieniał skomplikowane wypełnienia (tonalne, siatkowe) na bitmapę i .... wtedy już wszystko jest OK.

Cysorz - 4 Listopad 2022, 00:53

Mi się już to zdarzało - zwłaszcza jak stosowałem jakieś "inteligentne" wypełnienia, pędzle artystyczne (szczególnie) i tym podobne wynalazki. Także opcje eksportu mogą mieć wpływ na końcowy plik - inaczej może to wyglądać w PDF/X-1A a inaczej w opcji do archiwizacji czy wersji do rozpowszechniania.
Dymecky - 4 Listopad 2022, 09:55

No ok, ja nie widze żadnej opcji ustawień exportu, gdzie mogę to znaleźć i co pozmieniać ?
lajosz - 4 Listopad 2022, 11:42


Cysorz - 4 Listopad 2022, 20:02

Opcje eksportu nie zrobią cudów, jeżeli oryginał jest "niepełnosprawny". Zamieść oryginalny plik (max. X7!), zobaczymy na czym stoimy.
Trurl - 5 Listopad 2022, 13:11

Cysorz napisał/a:
Zamieść oryginalny plik (max. X7!), zobaczymy na czym stoimy.


Dymecky, zamieść oryginalny plik w wersji max. X5, żebym i ja mógł go obejrzeć. :-)

sikor_soft - 18 Styczeń 2023, 20:03

Jest jeszcze jedna opcja - wersja próbna Corela, być może na kolorach wyeksportowanych jest zadana przezroczystość (kanał alfa). W jakim trybie tworzony jest obrazek? (RGB czy CMYK), jaka wersja PDF-a? Pamiętaj, że nie wszędzie da się wyeksportować przezroczystość. Włącz w Corelu podgląd nadruku - nic się nie zmienia?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group