Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

CorelDRAW - grafika wektorowa - Połączenie trójkąta i i prostokątu pod odpowiednim kątem

Marekkrot - 28 Marzec 2024, 13:35
Temat postu: Połączenie trójkąta i i prostokątu pod odpowiednim kątem
Witam!

Mam zagwozdkę. Jak dojść do tego, jak połączyć prostokąt z trójkątem na bocznej ścianie trójkąta pod odpowiednim kątem (odkryć pod jakim kątem trzeba obrócić prostokąt, aby pasował do ukośnej ściany trójkąta równoramiennego). Nie wiem czy dobrze to opisałem. Wiem, że mogę sobie obrócić "ręcznie", ale wtedy nie będzie to na 100% równe.

Wrzucam załącznik w wersji 16, może on rzuci trochę światła na to o co mi chodzi.

Pozdrawiam!
M.

lajosz - 28 Marzec 2024, 14:16

W załączniku filmik.

Może się przyda.

Marekkrot - 28 Marzec 2024, 15:58

Tak też sobie zrobiłem, ale liczyłem, że może będzie jakaś kombinacja klawiszy, która to ogarnie bez ręcznego dopasowywania.
lajosz - 28 Marzec 2024, 17:52

Marekkrot napisał/a:
Tak też sobie zrobiłem, ale liczyłem, że może będzie jakaś kombinacja klawiszy, która to ogarnie bez ręcznego dopasowywania.


Zaryzykuję stwierdzenie, że nie ma takiego programu który działałby w ten sposób, tzn. dopasowywałby obiekty do siebie, gzie jeden z nich jest pod innym kątem za pomocą skrótu klawiaturowego .

Są takie (sam z takiego korzystam) w których dopasujesz/dosuniesz obiekty do siebie, ale te obiekty MUSZĄ być równoległe do siebie.

restauro - 31 Marzec 2024, 18:09

Ułatwienim byłoby ustawienie pod takim samym kątem prowadnic i włączenie przyciąganie do prowadnic. .
tadekk - 2 Kwiecień 2024, 17:34

restauro napisał/a:
Ułatwienim byłoby ustawienie pod takim samym kątem prowadnic i włączenie przyciąganie do prowadnic. .


Tyle, że ustawić trzeba przedtem prowadnice, a ta trzeba ustawić analogicznie jak pokazano na filmiku, bo to dobry sposób. Jeśli szukać alternatywy, to w narzędziu prostokąt jest też prostokąt 3-punktowy. Który właśnie służy do rysowania go przy przechylonych obiektach.

lajosz - 2 Kwiecień 2024, 18:35

tadekk napisał/a:
Jeśli szukać alternatywy, to w narzędziu prostokąt jest też prostokąt 3-punktowy. Który właśnie służy do rysowania go przy przechylonych obiektach.


Oczywiście można i tak, ale wtedy nie mam żadnej kontroli nad wymiarem tak rysowanego prostokąta.

restauro - 3 Kwiecień 2024, 17:53

Jeśli znamy kąt ,możemy wpisać go z klawiatury .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group