Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

CorelDRAW - grafika wektorowa - Zawijasy i krzywe logo

Manga - 15 Czerwiec 2008, 10:58
Temat postu: Zawijasy i krzywe logo
1.)potrzebuję ściągnąć róznego rodzaju "zawijasy" lub tutorial
kto wie jak i gdzie???
2.)chce zamienić kolorowe logo w krzywych na kolor jednolity, ale po rozgrupowaniu i zaznaczeniu całości zmieniają się nie wszystkie elementy. Ręcznie przeciagam kolor z palety, ale to zabawa zbyt szczegółowa:(
Jest rada na to?
Pozdrawiam i mam nadzieje na jakieś sugestie z Waszej strony:)

JarekDRAW - 15 Czerwiec 2008, 12:00

Witam,
1.Rysujesz linię lub rozwijasz 9 ikonkę, i rysujesz dowolny kształt który możesz potem za pomocą narzędzia (F10) transformować poprzez dodawanie węzłów. Żeby tworzyć łuki z krzywej , robisz prawy klik na węzęł, i dajesz go właśnie w krzywą.

Po uzyskaniu odpowiedniego kształtu, możesz zamienić krzywą w obiekt Ctrl Shift Q. Dzieki tej operacji możesz swobodnie nadawać kolor oraz dodawać kontur.
2. To najlepiej przedstaw rysunek żeby dokładnie określić co masz zrobić, wstępnie możesz wszystko ze sobą spawać Rozmieszczenie/Kształtowanie/Spawanie.


Pozdrawiam

Manga - 15 Czerwiec 2008, 19:11

ok, dzięki, znam tę opcję z krzywymi, ale chciałam jakiegoś gotowca czy wzór do odrysowania.
z logo pokombinowałam ze spawaniem(ciekawe efekty), ale zamiana krzywych w obiekt przynooła porządane rezultaty.
Mam Corela 11 i przy próbie Rozmieść>Kształtow.>uprość - program się zawieszał.
Zbyt skomplikowany obiekt?
Pzdr:-)

biznesprint - 18 Czerwiec 2008, 12:27

JarekDRAW napisał/a:
Witam,
1.Rysujesz linię lub rozwijasz 9 ikonkę, i rysujesz dowolny kształt który możesz potem za pomocą narzędzia (F10) transformować poprzez dodawanie węzłów. Żeby tworzyć łuki z krzywej , robisz prawy klik na węzęł, i dajesz go właśnie w krzywą.


Pozdrawiam


No właśnie wszyscy piszą o tym narzędziu F10. Co to jest, tzn jak tego używać?
Ja obrysowywuję coś krzywymi Beziera i jeśli sa to linie proste to jest ok, ale jeśli dochodzi do tego jakiś owal, okrąg etc to już wymiękam. Na tutkach tez widzę, że piszą o tym F10 ale kompletnie nie wiem jak tego użyć.

JarekDRAW - 18 Czerwiec 2008, 12:40

Witam, tym narzędziem po dwu kliku w np. linię dodajesz lub odejmujesz węzły.Resztę masz pod prawy guzikiem myszy gdy klikniesz w węzeł.
Głównie tylko tym narzędziem formujesz i zmieniasz kształt krzywej.

pozdrawiam

biznesprint - 18 Czerwiec 2008, 22:17

JarekDRAW napisał/a:
Witam, tym narzędziem po dwu kliku w np. linię dodajesz lub odejmujesz węzły.Resztę masz pod prawy guzikiem myszy gdy klikniesz w węzeł.
Głównie tylko tym narzędziem formujesz i zmieniasz kształt krzywej.

pozdrawiam


Ok...dzięki wielkie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group