Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQ - najczęściej zadawane pytania - Efekt "poza ramką".

Rosa - 18 Lipiec 2008, 16:38
Temat postu: Efekt "poza ramką".
Próbowałam zrobić coś takiego ale ... nie ma co ukrywać, nie umiem :cry: Podpowiedzcie, proszę, jak to zrobić ? Chodzi mi o ten efekt na załącznikach.

:)




bitn - 18 Lipiec 2008, 17:09

Pierwsze zdjęcie to bym zrobiła tak:
Otwórzyć zdjęcie
Wymazać gumką (kwadratowa pod lekkim kątem) tak żeby został ten trapez
Ludzi obrysować RÓŻCZKĄ i usunąć zbędne części
Trapez zduplikować. Duplikat zalać białym kolorem. Przesunąć pod spód. Trzymając SHIFT rozciągnąć.
Dodać cień


Obrazek z wiewiórką podobnie tylko na początku wszystko obrysowałabym różczką żeby powstały te fale a nie gumką kwadratową.

Nie wiem czy to jasno opisałam :)

Rosa - 19 Lipiec 2008, 07:54

Do wycinania kawałka zdjęcia w kształcie trapezu używałam maski odręcznej, bo gumką to mi średnio szło. Nie wiem jak zrobić tą ramkę. Jakbyś mogła trochę dokładniej to opisać to byłabym wdzięczna ( dla profesjonalisty wystarczy jedno słowo ale ja nim nie jestem i potrzebuję więcej słów :-| )
:-)

wawel - 19 Lipiec 2008, 09:47

moze to w zalaczniku naprowadzi Cie na rozwiazanie
jest to przywrocenie zdjecia do prostokatnego rozmiaru - narzedzie perspektywa
ramke mozna latwo dodac byl taki post jak dodac ramke do zdjecia lub poprostu zrobic wiekszy prostokat od tego zdjecia z bialym wypelnieniem i podlozyc go pod zdjecie - pracujac na warstwach (obiektach) bo to PP ciekawe ze w draw sa warstwy a tu obiekty :-)
te druga ramke mozna zrobic efekty/zmieksztalcenie/ deformacja siatki
pozdr.

Rosa - 19 Lipiec 2008, 11:35

Wawel, Twój załącznik okazał się podpowiedzią, a w szczególności jego nazwa ;-) Robiąc ramkę nie przepracowałam się tzn. wybrałam pędzel o kwadratowej końcówce i zrobiłam obwódkę. Dzięki :-)

Wyszło mi takie coś ...


wawel - 21 Lipiec 2008, 08:58

no i ladnie :-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group